Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

26.08.2009.

"Getliņi EKO" samazina gāzu izmešu apjomu par 90%

Notekūdeņu un atkritumu likvidēšanas uzņēmuma SIA "Getliņi EKO" poligonā atklātas jaunas gāzu attīrīšanas tehnoloģijas, kas ļaus gāzu izmešu apjomu samazināt līdz 90%. Tāpat jaunās tehnoloģijas ļaus samazināt poligona gāzu sērūdeņraža apjomu vairāk nekā desmit reizes, tās nodrošinās siloksāna attīrīšanu līdz mazāk nekā vienam miligramam uz kubikmetru un pilnīgu gāzes kondensāta novadīšanu.

"No jaunajām tehnoloģijām ieguvēji būs iedzīvotāji un apkārtējā vide, jo būtiski tiks samazināti videi nedraudīgie sēra, hlora un fluora savienojumi. Jaunās tehnoloģijas ir kvalitatīvi jauns solis poligonu gāzu attīrīšanas jomā visā pasaulē, līdzvērtīgas iekārtas šobrīd izmanto poligoni tikai dažās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, Beļģijā un Šveicē. "Getliņi" Ziemeļeiropā ir pirmie, šo tehnoloģiju uzstādīšana ir viens no mūsu attīstības šā gada galvenajiem uzdevumiem, un mēs uzskatām, ka tas ir liels ieguldījums nākotnē, raugoties no ikviena aspekta," norāda "Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Attīrīšanas tehnoloģiju iegāde un uzstādīšana risināta kompleksi ar citiem "Getliņu" poligona attīstības jautājumiem, kuru mērķis ir izveidot modernu un videi drošu atkritumu poligonu, kas vienlaikus nodrošina efektīvu saimniecisko darbību.

Tehnoloģijas starptautiska konkursa rezultātā piegādā un uzstāda Beļģijas firma "Verdesis".

Jaunās tehnoloģijas mainīs arī poligona "Getliņi" ainavu. Turpmāk poligona teritorijā sliesies divi augsti torņi.