Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

05.10.2009.

Saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumentu palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību

2009. gada septembrī SIA „Eko Cikls” (uzņēmums, dibināts 2004. gadā ar mērķi veikt otrreizējo izejvielu savākšanu, šķirošanu, pirmapstrādi un realizāciju Latvijā un ārpus tās robežām) ir uzsācis projekta „Starptautiskās pieredzes pārnese stikla atkritumu ekoefektīvā pārstrādē iegūstot kvalitatīvu otrreizējo izejvielu” realizāciju. Projekts tiek realizēts ar EEZ finanšu instrumenta palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumenta palīdzību programmas „Vides politikas integrācijas programma Latvijā” ietvaros. Projekta partneris ir biedrība „Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija”.

Projekta mērķis ir ieviest jaunu stikla atkritumu apstrādes tehnoloģiju, kas būtiski paaugstinās stikla otrreizējās izejvielas kvalitāti, paplašinot produkta noietu starptautiskā tirgū, veicinot uzņēmuma specializāciju un piegādājot otrreizējo izejvielu starptautiskai stikla ražošanas rūpniecībai.

Projekta laikā tiks realizētas 4 aktivitātes:

1. stikla atkritumu pirmapstrādes, malšanas un attīrīšanas tehnoloģiskās iekārtas iegāde;

2. stikla atkritumu pirmapstrādes, malšanas un attīrīšanas tehnoloģiskās iekārtas piegāde, uzstādīšana;

3. trīs publicitātes pasākumi plašai mērķauditorijai;

4. projekta vadība.

Projekta rezultātā uzņēmumā SIA „Eko Cikls” tiks uzstādīta stikla atkritumu pirmapstrādes, malšanas un attīrīšanas tehnoloģiskā iekārta un veikti 3 publicitātes pasākumi par ekoefektīvu otrreizējo izejvielu sagatavošanu plašai mērķauditorijai. Papildus projekta realizācija veicinās vairāku vides ieguvumu sasniegšanu – uzņēmumā samazināsies elektroenerģijas patēriņš par 70 kW/t uz pārstrādāto stikla atkritumu daudzumu un dīzeļdegvielas patēriņš par 10 l/t uz pārstrādāto stikla atkritumu daudzumu, kā arī palielināsies eksportējamās produkcijas apjoms par 50%.

Projekta noslēgums plānots 2010. gada aprīlī.