Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

24.02.2010.

Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrāde ar zemu oglekļa emisijas tehnoloģiju Daugavpils rajonā

2009. gada septembrī SIA „Bīstamo atkritumu serviss” (nodarbojas ar saražoto/sašķiroto atkritumu utilizāciju Dienvidlatgales atkritumu apsaimniekošanas poligonā Daugavpils novada Demenes pagastā) ir uzsācis projekta „Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrāde ar zemu oglekļa emisijas tehnoloģiju Daugavpils rajonā” realizāciju. Projekts tiek realizēts ar EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta palīdzību programmas „Vides politikas integrācijas programma Latvijā” ietvaros. Projekta sadarbības partneris ir biedrība „Latvijas biogāzes asociācija”.

Projekta mērķis ir, veicot attiecīgu starptautisko zināšanu un tehnoloģiju pārnesi, ieviest pilotprojektu, lai veicinātu Dienvidlatgales sadzīves atkritumu poligonā bioloģiski noārdāmo sadzīves atkritumu pārstādi biogāzē ar zemu oglekļa emisijas tehnoloģiju, demonstrējot labas prakses piemēru citiem Latvijas reģionālajiem atkritumu poligoniem.

Projekta laikā tiks realizētas 4 aktivitātes:

1. Biogāzes ražošanas un pārstrādes iekārtas iegāde;

2. Biogāzes ražošanas un pārstrādes iekārtas uzstādīšana;

3. Publicitātes pasākumi;

4. Projekta vadība.

Projekta rezultātā uzņēmumā SIA „Bīstamo atkritumu serviss” tiks iegādāta un uzstādīta biogāzes ražošanas un pārstrādes iekārta ar siltumjaudu 208 kW un elektrojaudu 230 kW, kā arī veikti 3 publicitātes pasākumi par jaunu, ekoefektīvu atkritumu pārstrādes tehnoloģiju plašai mērķauditorijai. Papildus projekta realizācija veicinās vairāku vides ieguvumu sasniegšanu – samazināsies poligonā apglabāto bioloģiski noārdāmo sadzīves atkritumu daudzums (par 3650 tonnām gadā), tādejādi samazinot radītās metāna gāzes daudzumu, kas nonāk atmosfērā (par 3600 tonnām gadā), kā arī samazināsies oglekļa emisijas apjoms (par 8000 tonnām gadā), samazinot kopējo Latvijas emisijas daudzumu.

Projekta noslēgums plānots 2010. gada jūlijā.

Saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumentu palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību