Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

29.06.2010.

Talcinieki strādā zem ūdens

Neierasta talka — zem ūdens — nesen notika Aizkrauklē. Zemūdens mednieki atkritumus tīrīja no Daugavas pie Aizkraukles novada kultūras nama.

Talku rīkoja Ventspils zemūdens mednieku klubs "Spear Lat" un tās prezidents Leonīds Petrovs, Latvijas zemūdens mednieku kluba pārstāvji un Aizkraukles novada domes deputāts Nikolajs Sokols. Aicināti bija zemūdens mednieki no Ventspils un Rīgas un vairāki Aizkraukles novada iedzīvotāji. Pasākuma mērķis bija popularizēt zemūdens medības kā sportaveidu un iztīrīt peldvietu Daugavas malā. Aizkraukles novada dome talciniekiem nodrošināja atkritumu maisus un vēlāk savākto drazu aizveda.

Zemūdens mednieki strādāja zem ūdens, bet citi lasīja atkritumus krastā. Savukārt organizatoru ģimenes locekļi krasta malā talciniekiem gatavoja pusdienas — zivju zupu un makaronus ar gaļu.

No ūdens vīri todien izvilka pilnu maisu ar tukšām stikla pudelēm un alus skārdenēm. Bērni krastā savāca vēl vienu maisu ar dažādu drazu. Zemūdens mednieki vēlāk atzina, ka Aizkraukles novada iedzīvotāji saudzē dabu, jo viens maiss nav liels ķēriens.

"Tā bija pirmā šāda talka Aizkraukles novadā, bet ceru, ka tādas kļūs par tradīciju," saka Aizkraukles novada domes deputāts Nikolajs Sokols.

Sandra Pumpure, Staburags
2010. g. 22. jūnijā, 14:21