Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

06.08.2010.

Izstrādā koncepciju depozīta sistēmas piemērošanai dzērienu iepakojumam

5.augustā valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Vides ministrijas sagatavotais koncepciju projekts depozīta sistēmas piemērošanai dzērienu iepakojumam. Koncepcijas mērķis ir izvērtēt iespējamos risinājumus depozīta sistēmas ieviešanai un piemērošanai dzērienu iepakojumam, noteikt turpmākos depozīta sistēmas piemērošanas dzērienu iepakojumam attīstības virzienus un piedāvāt risinājumus depozīta sistēmas piemērošanai dzērienu iepakojumam.

Koncepcijā izklāstītie risinājumu varianti kalpos par pamatu lēmuma pieņemšanai un turpmākai rīcībai.

Vides ministrija izstrādājusi normatīvo aktu projektus obligātai depozīta sistēmas ieviešanai dzērienu iepakojumam, kas paredz ieviest šo sistēmu pakāpeniski - sākotnēji ieviest obligāto depozīta sistēmu atkārtoti lietojamam dzērienu iepakojumam no stikla un pēc gada attiecināt prasību par obligātu depozīta sistēmas piemērošanu vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam no polietilēnteraftalāta (PET) un metāla.

Koncepcija par depozīta sistēmas piemērošanu dzērienu iepakojumam paredz četrus variantus, kā Latvijā ieviest depozīta sistēmu. Tie atšķiras ar to, vai depozīta sistēma atkārtoti lietojamam un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam tiek ieviesta un piemērota vienlaicīgi vai pakāpeniski, kā arī atšķiras termiņi, kad to sāk darīt.

Vides ministrija atbalsta koncepcijā piedāvāto risinājumu, kur obligātā depozīta sistēma atkārtoti lietojamam un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam tiek ieviesta un piemērota pakāpeniski ar gada starpību - atkārtoti lietojamam dzērienu iepakojumam no 2012.gada 1.janvāra un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam no 2013.gada 1.janvāra.