Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

30.08.2010.

REKLĀMA: Zviedrijas kompānijas Joraform AB komposta tvertnes dabisko pārtikas un dārza atkritumu pārstrādei beidzot ir pieejamas arī Latvijā

Šīs rotējošās komposta tvertnes sava vienkāršuma un ērtuma dēļ ir ļoti populāras un pieprasītas visā pasaulē, jo 2 mēnešu laikā no atkritumiem tiek iegūts augstvērtīgs komposts, ar ko var mēslot zālienus, dārzus, puķu dobes un istabas augus.

Tiek piedāvāti 3 dažādu tilpumu manuālie komposta tvertņu modeļi, kas ir piemēroti gan privātmājām, gan dzīvokļiem ar plašu lodžiju, gan sabiedriskās ēdināšanas iestādēm un uzņēmumiem, kas ir ieinteresēti ietaupīt līdzekļus, samazinot atkritumu apsaimniekošanas un augsnes mēslojuma iepirkumu izmaksas.

Ar ko šīs komposta tvertnes atšķiras no pārējām?

Pirmkārt, tās ir kompaktas, hermētiski noslēgtas un siltumu ģenerējošas divkameru tvertnes, novietotas uz statīva, un katrs modelis atbilst noteikta cilvēku skaita radīto atkritumu apjoma pārstrādei;

Otrkārt, JORA komposta tvertnē var kompostēt visus dabiskos pārtikas un dārza atkritumus, tai skaitā gan gaļas, gan zivju atliekas (svaigas vai apstrādātas)!

Papildus priekšrocības:

Divas tvertnes kameras nodrošina nepārtrauktu un ērtu komposta veidošanas procesu- kamēr viena kamera tiek papildināta ar saturu, otrā notiek komposta gatavināšanās process;

Tvertnes rotēšana ap savu asi nodrošina vieglu atkritumu maisīšanas procesu un vienmērīgu skābekļa apmaiņu tvertnē;

Biezais siltumizolācijas slānis uztur tvertnē augstu (līdz pat 70 grādiem!) temperatūru un nodrošina ātru, vienmērīgu un higiēnisku atkritumu sairšanas procesu neatkarīgi no laika apstākļiem. Kompostēt iespējams pat ziemā!

Liec iekšā atkritumus, pievieno koka granulas vai smalkas zāģu skaidas. Aiztaisi vāku un iegriez tvertni. Tik vienkārši!

Rūpnieciskā, automātiska pilna ekoloģiskā cikla divkameru iekārta JK5100 spēj pārstrādāt līdz pat 700 litriem pārtikas un dārza atkritumu nedēļā un ir piemērota daudzdzīvokļu mājām un sabiedriskām iestādēm, kā arī pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Tā ir moderna jaunākās paaudzes kompostēšanas iekārta ar jaudīgu smalcināšanas un maisīšanas sistēmu. Atkritumu pārstrādes process šeit ir pilnībā automatizēts- vispirms pirmajā kamerā atkritumi tiek sasmalcināti un samaisīti pēc īpaši izstrādātas tehnoloģijas un pēc aptuveni 2 nedēļām automātiski pārvietoti otrajā kamerā, kurā sākas komposta gatavināšanas process. Komposts gatavs 4 nedēļu laikā! Iekārta ir viegli uzturama un konstruēta atbilstoši visām higiēnas un drošības prasībām.

Kompostēšanas procesā ļoti nepieciešamo oglekli iegūst atkritumiem regulāri pievienojot smalkas zāģu skaidas vai koka granulas -1 daļa skaidas vai granulas pret 3 daļām kompostējamo atkritumu. Tās absorbē mitrumu un nodrošina mikroorganismiem nepieciešamo ogļhidrātu bāzi.

Vairāk informācijas www.jorakompost.lv