Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

15.06.2013.

"Eko osta" sāk kravas automašīnu aprīkošanu ar gāzes iekārtām

Bīstamo atkritumu apsaimniekotājs "Eko osta" sadarbībā ar "Eko gāze" sācis kravas automašīnu ar dīzeļdzinējiem aprīkošanu ar sašķidrinātās gāzes iekārtām, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Toma.

Piemēram, uzņēmuma "Volvo" markas kravas vilcējs, kurš pirms tam darbojās tikai ar dīzeļdegvielu, tagad veic bīstamo atkritumu pārvadāšanu, izmantojot inovatīvu gāzes sistēmu, kurā tiek izmantots dīzeļdegvielas un auto gāzes maisījums.

Iepriekš šādas gāzes iekārtas pasaulē tika uzstādītas tikai vieglajām automašīnām ar benzīna dzinējiem. Taču, tehnoloģijām attīstoties, izveidotas iekārtas, kas paredzētas izmantošanai arī automašīnām ar dīzeļdzinējiem.

Kā norāda "Eko gāze" speciālisti, sašķidrinātās gāzes un dīzeļdegvielas kombināciju ekonomiski visizdevīgāk izmantot tieši kravas transportlīdzekļiem ar lielu dzinēja tilpumu un attiecīgi augstu degvielas patēriņu. "Eko osta" plāno šī gada laikā pakāpeniski aprīkot ar sašķidrinātās gāzes iekārtām visu savu kravas autoparku.

"Investīcijas vienas kravas automašīnas aprīkošanā ar gāzes iekārtu ir ap 1200 latu, kas nav lēti, taču esam aprēķinājuši, ka ieguldījums atmaksāsies gada laikā. Papildus tam mums ir svarīgs arī ekoloģiskais faktors, tāpēc, kā "zaļi domājošs" uzņēmums, izvēlamies ilgtspējīgus risinājumus", skaidro "Eko osta" direktors Ivars Briedis.

"Eko osta", izmantojot šo inovāciju, plāno ietaupīt vismaz 20% no dīzeļdegvielas izmaksām, kā arī, samazinot autoparka izplūdes gāzu toksiskās emisijas, būtiski mazināt kravas autoparka kaitīgo ietekmi uz vidi.

"Eko osta" nodarbojas ar videi kaitīgo un bīstamo atkritumu - tādu kā rūpniecisko ūdeņu, atstrādāto eļļu, piesārņotās grunts, kuģu atkritumu, nolietoto riepu, eļļas filtru savākšanu un pārstrādi. Uzņēmums dibināts 1999.gadā kā atkritumu apsaimniekošanas organizācija ar mērķi ierobežot vides piesārņošanu un atbalstīt videi saudzējošu, inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu Latvijas bīstamo atkritumu apsaimniekošanas un attīrīšanas procesā.

90% "Eko osta" kapitāla daļu pieder Andrejam Laškovam, savukārt pa 5% Lielbritānijā reģistrētajai "Cretside Solutions" un Latvijā reģistrētajai SIA "DKD Logistic".