Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

27.01.2014.

ES un PTO valstis sāks sarunas par tirdzniecības liberalizēšanu "zaļo" preču sektorā

Eiropas Savienība (ES) un aptuveni desmit Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) valstis noturēs jaunas sarunas par tirdzniecības liberalizēšanu "zaļo" preču sektorā, piektdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).

ES un PTO valstis par jaunu sarunu sākšanu vienojušās Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā.

Aptuveni pirms mēneša PTO dalībvalstis piedalījās sekmīgās sarunās par barjeru mazināšanu globālajai tirdzniecībai, pietuvojoties vienošanās panākšanai šajā jomā.

"Zaļo" preču sektors ir ļoti daudzveidīgs, sākot no atkritumu pārstrādes un tīra ūdens un beidzot ar saules un vēja enerģiju.

Jaunās sarunas notiks laikā, kad ES un ASV iesaistījušās plašā tirdzniecības strīdā ar Ķīnu un Taivānu par saules paneļu sektoru, kur līdz šim dominējuši Āzijas ražotāji.

"Visiem PTO locekļiem nepieciešama labāka piekļuve precēm un tehnoloģijām, kas pasargā mūsu vidi un cīnās ar klimata izmaiņām," norādīja ES tirdzniecības komisārs Karels de Guhts.

Plānots, ka sākumā sarunas koncentrēsies uz precēm, bet mērķis ir panākt vienošanos, kas augtu un attīstītos, tāpat kā attīstās "zaļā" ekonomika, norādīts EK paziņojumā.