Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

25.03.2014.

Zagreba vēlas pārņemt Rīgas atkritumu apsaimniekošanas modeli

"Getliņi EKO" vadības komanda dalīsies pieredzē par atkritumu apsaimniekošanas poligona izveidi, tā vēsturisko attīstību un ikdienas darba niansēm, kā arī iepazīstinās ar ekoloģiski saderīgu darbības virzienu attīstīšanas iespējām un ieviešanas pieredzi, kas ļāvis "Getliņi EKO" kļūt par vienu no mūsdienīgākajiem atkritumu poligoniem Eiropas mērogā.

""Getliņi EKO" izveidotais atkritumu apsaimniekošanas modelis, kas nākotnē paredz atkritumu pārstrādes centra izveidi, ir ideāli piemērojams līdzīga izmēra pilsētām kā Rīga. Uzskatu, ka mūsu pārbaudītā un dokumentētā pieredze var kļūt par veiksmīgu Rīgas eksporta un atpazīstamības preci ārpus Latvijas robežām un, iespējams, Zagreba var kļūt par pirmo piemēru," stāsta Imants Stirāns, "Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs.

Zagrebas delegācijas pārstāvju vidū būs Zagrebas pilsētas vicemēre Sandra Švaljeka (Sandra Švaljek), Zagrebas pilsētas Asamblejas prezidents Darinko Kosors (Darinko Kosor), Zagrebas pilsētas Asamblejas vecākā eksperte Matea Vuletiča (Matea Vuletić), uzņēmuma "ZG Holding" valdes loceklis Ivans Toličs (Ivan Tolić) u.c. pārstāvji.

Diplomātisko vizīšu grupas Latvijā, ārvalstu uzņēmēji un sadarbības partneri, Latvijas, Eiropas un NVS valstu poligonu un atkritumu pārstrādes centru pārstāvji, siltumnīcu apsaimniekotāji, nozares izglītības iestāžu studenti un mācībspēki bieži izvēlas "Getliņi EKO" kā pieredzes apmaiņas un papildināšanas vietu.

SIA "Getliņi Eko" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Vairāku gadu garumā poligonā "Getliņi" veiktās investīcijas atkritumu apsaimniekošanā un elektroenerģijas ražošanā ir apliecinājušas savu efektivitāti, finansiālo atdevi un labvēlīgu ietekmi uz vides saudzēšanu. Siltumnīcu izveide un tomātu audzēšana ir Latvijā unikāls piemērs ekoloģiski saderīgu darbības virzienu ieviešanai. Energobloka saražotais siltums tiek izmantots "Getliņi Eko" siltumnīcu apsildei, nodrošinot ideālu vidi lauksaimnieciskajai ražošanai gada aukstajos mēnešos. Siltumnīcu izveide poligona teritorijā, kur elektrības ražošanas rezultātā rodas siltums, ir reti izplatīta, bet pārbaudīta videi draudzīga pieredze citos Eiropas poligonos. To īsteno tādas valstis kā Holande un Zviedrija.