Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

31.03.2014.

Rīgā nākamnedēļ sāksies pavasara Spodrības mēnesis

Šogad Spodrības mēnesis norisināsies no pirmdienas, 31.marta, līdz 30.aprīlim. Savukārt Meža dienu laikā, kā katru gadu, plānoti dažādi tematiski un izglītojoši pasākumi.

Pavasara sakopšanas darbu organizāciju un kontroli veiks dažādas Rīgas domes struktūras - departamenti, izpilddirekcijas un pašvaldības uzņēmumi. Piemēram, pilsētas izpilddirekcijām uzdots iesaistīt iedzīvotājus teritoriju sakopšanā, nodrošināt visa veida teritoriju, apstādījumu un pievadceļu sakopšanu, kā arī koordinēt sakopšanas darbus ar namu apsaimniekotājiem.

Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas meži" uzdots organizēt atkritumu savākšanu un izvešanu no mežiem un apstādījumiem uz pilsētas atkritumu poligonu vai atkritumu otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem, kā arī atbilstoši iespējām sniegt izglītības iestādēm apkārtnes sakopšanai nepieciešamo tehnisko palīdzību.

Savukārt domes Satiksmes departaments rūpēsies par sabiedriskā transporta pieturvietu, ielu braucamo daļu sakopšanu, kā arī turpinās savākt un izvest ziemā izkaisītās un uzkrājušās smiltis no pilsētas ielām.

Izglītības, kultūras un sporta departaments rūpēsies par skolēnu iesaistīšanu apkārtnes un zaļās zonas sakopšanā, bet Mājokļu un vides departaments nodrošinās atkritumu pieņemšanu, arī no Lielās talkas, pilsētas atkritumu poligonā "Getliņi" par pazeminātu maksu no pašvaldības kapitālsabiedrībām un budžeta iestādēm. Savukārt Kapsētu pārvaldei uzdots organizēt kapsētu sakopšanu un atkritumu izvešanu no tām.

Spodrības mēneša laikā pašvaldības policija sadarbībā ar Rīgas domes Administratīvās inspekcijas darbiniekiem veiks pastiprinātus reidus, lai apsekotu nesakoptās ēkas un teritorijas, lai to nesakopšanas gadījumā sodītu atbildīgās personas.

Šajā laikā Rīgas iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas, komersanti un iestādes tiek aicinātas aktīvi piedalīties namīpašumu un teritoriju sakopšanā, informēt pašvaldību par nekoptām teritorijām, kā arī sniegt priekšlikumus par to sakopšanu un sakārtošanu. Pašvaldību var informēt gan pa Rīgas domes bezmaksas informatīvo tālrunis 80000800, ar Ziemeļu izpilddirekciju, kas aptver Vidzemes priekšpilsētu Ziemeļu rajonu, iespējams sazināties pa tālruni 67026611, Austrumu izpilddirekcijā, kas aptver Latgales priekšpilsētu un Centra rajonu, var vērsies pa tālruni 67013500, savukārt ar Pārdaugavas izpilddirekciju, kuras pārziņā ir Zemgales priekšpilsēta un Kurzemes rajons, var sazināties pa tālruni 67012319.