Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

24.06.2014.

Jūlijā un augustā jūras piekrastē notiks koncerti, zaļās aktivitātes un noskaņu vakari

Vides izglītības fonda organizētās kampaņas mērķis ir ļaut iedzīvotājiem izzināt, iepazīt un iemīlēt Latvijas piekrasti. Ekspedīcijas laikā visā Latvijas piekrastē notiks bezmaksas publiski koncerti, radošās darbnīcas, zaļās nodarbības un noskaņu vakari.

Kampaņas muzikālie pasākumi sāksies 5.jūlijā Liepājā, kur pasākumā "Tējas istabā - Mana jūra pārsteidz" notiks gleznošanas darbnīcas, kam sekos apvienības "Kaktiņš un stūrītis" noskaņu koncerts. 11.jūlijā Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā skanēs jūras piedzīvojumu dienasgrāmatas stāsti, ko pavadīs Arnolda Kārkļa ģitāras priekšnesums. Pēc divām dienām, 13.jūlijā, Ovīšu bākā koncertu sniegs arfiste Elizabete Lāce - tā būs īpaši radīta performance "Cilvēks pasaules krastā". Vidzemes jūrmalā pasākums notiks 29.jūnijā - pie Lauču akmens muzicēs mūziķi Jēkabs Zemzaris un Jānis Līde. Ekspedīcijas noslēgumā, 1.augustā, Ainažos, viesnīcas "Helmi" pagalmā, notiks zaļumballe.

Zaļās nodarbības būs pieejamas ik dienu - tā būs dzintara kolekcijas iepazīšana Akmeņraga bākā, uzrāpšanās Užavas bākā, astronomijas nodarbība pie Miķeļtorņa, autentiskas lībiešu sētas izzināšana Mazirbē, sklandraušu cepšana un rīta jogas nodarbība Kolkā, kā arī pludmales bagātību meklēšana Lilastē.

"Manas jūras" sportiskais pasākums gaidāms 26.jūlijā, kad Rīgā, Ķīpsalas pludmalē, pie Vanšu tilta notiks volejbola draudzības spēles Tīra jūra vieno. Šo pasākumu papildinās radošās darbnīcas un aizraujoša nodarbība par ūdeni.

Kampaņas autori arī šogad aicina iedzīvotājus ikdienā rūpēties par piekrasti un ikdienā pacelt zemē redzamos atkritumus, jo tas ir efektīvākais veids, kā parūpēties par kvalitatīvu atpūtu tīrā vidē.