Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

26.08.2014.

Aicina pieteikt savu pilsētu bioloģisko lauksaimnieku atbalsta kustības praktiskajam semināram

Tiešās pirkšanas pulciņi ir pircēju dibinātas grupas, kuras regulāri iegādājas bioloģisko pārtiku no Latvijas lauksaimniekiem, veicinot pircēja personīgu kontaktu ar ražotāju, nodrošinot tam regulārus ienākumus un pārliecību, ka viņa darbs ir vajadzīgs un produktiem ir noiets.

Regulārus iknedēļas pasūtījumus brīvprātīgi organizē paši pircēji, tādēļ produktiem nav starpniecības uzcenojuma, pelna tikai zemnieks.

Videi un veselībai draudzīga pārtika

Šī kustība, kas ir populārs pārtikas iegādes modelis ārvalstīs, savulaik radusies Francijā, lai atbalstītu krīzes skartās, mazās zemnieku saimniecības, kuras zaudējušas noieta tirgu.

Latvijā Tiešā pirkšana darbojas ar mērķi brīvprātīgi atbalstīt tieši videi un veselībai draudzīgus produktu ražotājus, kā arī nodrošināt Latvijas ģimenes ar kvalitatīvu, bioloģisku pārtiku. Četru pastāvēšanas gadu laikā tajā iesaistījušās vairāk kā 600 ģimenes un vairāk kā 70 bioloģiskie lauksaimnieki. Rīgā darbojas 11 pulciņi, savukārt, ārpus galvaspilsētas tie dibināti Cēsīs, Siguldā, Valmierā, Ikšķilē un Smiltenē.

Plašāka kampaņa

Seminārus rīko Latvijas Zemes draugi un tie norisinās, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam, kampaņas Atbildīgs pārtikas patēriņš ietvaros.

Kampaņa ar saukli Personīgi. Ēdiens. veicinās izpratni par industrializētās lauksaimniecības ceļā ražotas pārtikas nopietno ietekmi uz vidi un uzsvērs tieši vietējas, bioloģiskas, sezonālas pārtikas iegādes nozīmīgumu.

Kampaņas atklāšanas pasākums paredzēts 20.septembrī, Rīgā, kur kluba Piens teritorijā norisināsies Lielpasūtījums - Rīgas Tiešās pirkšanas pulciņu pārtikas saņemšanas diena. Ikvienam interesentam būs iespēja redzēt, kā praktiski norisinās Tiešās pirkšanas darbība, piedalīties videi draudzīgās diskusijās ar vides ekspertiem, nogaršot un iegādāties produktus no Latvijas bioloģiskajiem lauksaimniekiem. Pasākumu vadīs radiožurnālists Dzintris Kolāts.

Pieteikšanās semināram: Kristine@zemesdraugi.lv

Informācija par Tiešo pirkšanu un semināriem: www.tiesapirksana.lv

Kampaņas organizatori: www.zemesdraugi.lv

Soicālie tīkli: facebook.com/tiesapirksana, twitter.com/tiesapirksana

Papildu informācija:

Kampaņas publicitātes koordinatore

Zane Ruģēna

29326931

Zane@zemesdraugi.lv