Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

21.10.2014.

Informēs par sociālo kampaņu "Nodod nederīgās zāles aptiekā!"

Preses konferencē tiks sniegta informācija par kampaņu, tās mērķiem un aktivitātēm. Tāpat preses konferences laikā tiks prezentēts speciāli izstrādāts simbols, kuru uzlīmes veidā aptiekas izvietos uz ieejas durvīm vai skatlogiem, tādā veidā norādot, ka šajās aptiekās regulāri pieņem nederīgās zāles no iedzīvotājiem.

Sociālā kampaņa "Nodod nederīgās zāles aptiekā!" balstīta uz 2014.gada aprīlī biedrības "Veselības projekti Latvijai" veiktā pētījumā par Latvijas iedzīvotāju informētību un rīcību, utilizējot neizlietotas zāles. Pētījuma ziņojuma dokuments pieejams internetā (www.veselibasprojekti.lv/upload/raksti/EEZ/Petijuma_zinojums_zalu_utilizacija_final.pdf ).

Aptaujā iegūtie dati liecina, ka 62,4% iedzīvotāju nederīgās zāles izmet atkritumos, 17% tās turpina glabāt, bet 10,1% nodod aptiekā. Vēl no pētījuma rezultātiem ir redzams, ka pārliecinošs nepareizas rīcības iemesls ir bijis informācijas trūkums. 60,4% nezināja, ka neizlietotās zāles jānes uz aptieku, bet 8,3% gadījumu trūka informācijas, tieši kurā aptiekā iespējams neizlietotās zāles nodot.

Sociālo kampaņu "Nodod nederīgās zāles aptiekā!" ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un aptuveni 700 Latvijas aptieku atbalstu realizē LFB.

Kampaņa tiek īstenota no 20.oktobra līdz 16.novembrim.

Ar kampaņas laikā iegūtajiem datiem LFB plāno sākt diskusiju ar valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai konstruktīvi runātu par nederīgo zāļu savākšanas finansēšanas un organizēšanas modeļiem Latvijā.

Preses konferencē piedalīsies LFB prezidente Kitija Blumfelde, Zāļu valsts aģentūras direktores vietniece Dace Ķikute, žurnālists, vides pētnieks Māris Olte un biedrības "Veselības projekti Latvijai" valdes locekle Signe Mežinska.