Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

10.11.2014.

Ekoskolu vēstnieki-jaunieši ar politiķiem runās par atbildīgu politiku vides jomā

Ekoskolu Globālo Rīcības dienu vēstnieku konkursa noslēgumā jaunieši no Latvijas reģioniem tiksies ar lielāko partiju politiķiem, lai pārliecinātu pieņemt izaicinājumus 12.Saeimas sasaukuma laikā vides jomā īstenot atbildīgu politiku. Tikšanās notiks plkst.14 Eiropas Savienības mājā, informēja projekta koordinators Edmunds Cepurītis.

Vēstnieku atlase sākās oktobrī ar uzsaukumu konkursu, kurā Ekoskolu jaunieši iesūtīja aicinājumu piedalīties Ekoskolu Rīcības dienās. Tika izvēlēti labākie reģionu pārstāvji, kas 1.novembrī piedalījās iedvesmojošās apmācībās Rīgā, kur Vides Izglītības Fonda eksperti ar prezentācijām un dažādiem vingrinājumiem palīdzēja jauniešiem sagatavoties pārliecināšanā un diskusiju prasmēs, norādīja Cepurītis.

Tikšanās mērķis ir veicināt jauniešu iesaisti politikas procesos, kā arī nodrošināt atbalstu Ekoskolu kustības mērķu sasniegšanai politiskā līmenī. Dalība šajā pasākumā dod jauniešiem iespēju iepazīt lēmumu pieņēmēju darbu, kā arī iespēju pastāstīt par sev svarīgo un nepastarpināti uzdot jautājumus, toties politiķi gūst priekšstatu par jauniešu uzskatiem un vajadzībām. Sarunā ar nosaukumu "Burkāns politiķim" piedalās visi 12.Saeimā pārstāvētie politiskie spēki.

Plānots, ka diskusija notiks sešos posmos, no kuriem katrs ilgs 10 minūtes. Katrā posmā politiķi tiksies ar vienu no jauniešu grupām, kas sagatavojusi jautājumus un ieteikumus par noteiktu ilgtspējīga dzīvesveida tēmu, izmantojot savu pieredzi, kas gūta piedaloties Ekoskolu programmā. Rezultātā tiks izrunātas visas tēmas - pārtika, patēriņš, klimats, zaļais iepirkums un atkritumi.

Iecerēts, ka sarunas noslēgumā partiju pārstāvji izvirzīs ilgtspējīgu dzīvesveidu veicinošus politiskos izaicinājumus, kurus plānos īstenot šī Saeimas sasaukuma laikā. Pasākuma laikā sagatavotie foto un video materiāli tiks izmantoti, lai popularizētu jauniešu iesaisti politiskajos procesos caur Ekoskolu kustību, kurā ir apvienojušās vairāk nekā 150 izglītības iestādes visā Latvijā.

Ekoskolu Rīcības dienu mērķis ir ar dažādu skolu organizēto pasākumu palīdzību mudināt jauniešus un ikvienu sabiedrības pārstāvi būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā.

Ekoskolu Rīcības dienas tiek rīkotas projekta "Ekoskolu atbildīga dzīvesveida kampaņa" laikā, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.