Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

19.11.2014.

Raganā atklās šķiroto atkritumu nodošanas laukumu

28.novembrī plkst.11 notiks svinīga ekolaukuma atklāšana Krimuldas novada Raganā, "Dūmeņos", kurā piedalīsies pašvaldības un SIA "ZAAO" (ZAAO) pārstāvji.

Kā informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane, atkritumu šķirošanas infrastruktūra tiek attīstīta, balstoties uz Ziemeļvidzemes reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu. Mērķis ir panākt, lai otrreizējai pārstrādei tiktu atgrieztas pēc iespējas vairāk izejvielas un iedzīvotāji varētu samazināt savus rēķinus par nešķirotu atkritumu izvešanu.

Ekolaukumā no privātpersonām bez maksas tiek pieņemti tie atkritumi, kas ir derīgi otrreizējai pārstrādei, - papīrs un kartons, dzērienu kartona iepakojums (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēve, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums, pudeļu un burku stikls, logu stikls, sadzīves metāla priekšmeti, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī noteikta veida sadzīves bīstamie atkritumi. Par nelielu samaksu ekolaukumā privātpersonas varēs nodot arī nestandarta atkritumus - lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdz izlietoto iepakojumu, piemēram, makulatūru, kartonu, stiklu, plēvi, PET pudeles, kuru nodot ekolaukuma pārzinim. Tādējādi varēs tikt pie pirmajiem trim zīmogiem ekolaukuma atlaižu kartē. Ar karti, regulāri nododot šķirojamo materiālu ekolaukumā un sakrājot 10 zīmogus, iespējams saņemt atlaidi mājsaimniecības ikmēneša sadzīves atkritumu izvešanas rēķinam.

Ekolaukums būs atvērts pirmdienās, otrdienās no plkst.10 līdz 14, ceturtdienās un piektdienās no plkst.14 līdz 18, sestdienās no plkst.10 līdz 14. Svētdienās un trešdienās laukums slēgts.

Šis būs jau deviņpadsmitais šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības teritorijā. Divi ekolaukumi atrodas Cēsīs, divi Valmierā, pa vienam Rūjienā, Salacgrīvā, Jaunpiebalgā, Augšlīgatnē, Alojā, Mazsalacā, Strenčos un poligonā "Daibe". Ekolaukumi, kuros nodrošinātas arī biroja funkcijas, atrodas Balvos, Limbažos, Saulkrastos, Smiltenē un Valkā. ZAAO reģionālie biroji atrodas Valmierā un Cēsīs.