Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

21.11.2014.

Latvija ir tikai ceļā uz "zaļas" valsts statusu

Latviju pagaidām nevar uzskatīt par "zaļāko" vai vienu no "zaļākajām" valstīm pasaulē, taču vides apziņa pamazām veidojas un tendence ir pozitīva, intervijā "Rietumu radio" sacīja Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības zinātniskā institūta vadošais pētnieks Juris Benders.

"Vides problemātikas aspekti Latvijā ir ļoti daudzšķautņaini un dažādi," norādīja Benders, kā vienu no tiem minot izpratnes trūkumu sabiedrībā. "Vēlētos, lai Latvijā dažādos profesionālos līmeņos būtu labāka izpratne par vides problemātiku. Arī politiķi bieži blefo, runājot par šiem jautājumiem."

Viņaprāt, arī uzņēmējiem trūkst izpratnes par videi draudzīgiem produktiem, un vairāk uzmanības vajadzētu pievērst tam, lai produktus pēc to izlietošanas būtu iespējams pārstrādāt un izmantot otrreiz.

"Ja par to nedomā ilgtermiņā, tad atkritumi paliek atkritumi un pilda atkritumu poligonus," sacīja pētnieks. "Pēdējos gados arvien vairāk tiek runāts par principu - no šūpuļa līdz šūpulim. Tas nozīmē to, ka viss atgriežas atpakaļ apritē un nekas nebeidzas poligonā."

Benders uzsvēra, ka videi draudzīgi produkti ir arī tādi, kas sabojāšanās gadījumā ir remontējami. Attiecīgi videi draudzīgs dzīvesveids ilgtermiņā ir lētāks, jo patērē mazāk resursu.