Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

01.12.2014.

Prezentēs mobilo aplikāciju "Atkritumu šķirošana"

 Šodien vides uzņēmums "Zaļā josta" prezentēs Latvijā pirmo mobilo aplikāciju "Atkritumu šķirošana", informēja uzņēmumā.

Pasākums notiks plkst.10 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3.

Prezentācijas laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar jauno aplikāciju, kuras mērķis ir izglītot un veicināt atkritumu šķirošanas paradumus Latvijas iedzīvotāju vidū, un ērtā formā sniegt informāciju, kā to pareizi darīt.

Tāpat tiks prezentēti "Zaļās jostas" veiktā pētījuma rezultāti par Latvijas iedzīvotāju atkritumu šķirošanas paradumiem. "Zaļā josta" sniegs ieskatu Latvijas atkritumu apsaimniekošanas nozares aktualitātēs.

Pasākuma laikā, izmantojot īpašas "šķirošanas brilles", "Zaļās jostas" pārstāvji demonstrēs atkritumu šķirošanas vietas Pārdaugavā.

Mobilā aplikācija "Atkritumu šķirošana" ir izstrādāta kā ērts palīgs vienkāršā, ātrā un pareizā ikdienas atkritumu šķirošanā, gādājot par tīru un sakoptu vidi.

Šķirojot atkritumus un otrreizēji pārstrādājot izejvielas, ir iespējams ievērojami samazināt izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, padarīt vidi tīrāku un veselīgāku, taupīt dabas resursus un veicināt valsts attīstību.

Tomēr "Zaļās jostas" pētījums liecina, ka tikai 34% Latvijas iedzīvotāju šķiro atkritumus, pārējie to nedara vispār vai šķiro neregulāri.

Pasākums notiks šī gada 1.decembrī plkst.10 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11.stāvā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Zaļā josta" pērn apgrozīja 4,02 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 3,71 miljons eiro. Uzņēmums pērn nopelnīja 404 466 eiro, kas ir par 21% mazāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 516 041 eiro.

SIA "Zaļā josta" dibināta 2002.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 000 000 eiro. "Zaļā josta" pieder biedrībai "Latvijas Zaļā josta" (0,20%), uzņēmumam SIA "Zaļā karte" (40%) un uzņēmumam SIA "Per idea" (59,80%).