Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

26.01.2015.

Ar jauno Jūrmalas atkritumu apsaimniekotāju noslēgta piektdaļa kopējā līgumu apjoma

Jūrmalā ir noslēgta aptuveni piektā daļa no kopējā līgumu apjoma ar jauno Jūrmalas atkritumu apsaimniekotāju "Jūrmalas namsaimnieks", tikmēr apsaimniekotājs ārpus kārtas izved atkritumus arī personām, kas vēl nav paspējušas noslēgt līgumu.

Iedzīvotāju ērtībai ir pagarināts darba laiks "Jūrmalas namsaimieka" klientu apkalpošanas centros otrdienās un ceturtdienās, kā arī domes apmeklētāju apkalpošanas centros pieņem līgumus un sniedz atbildes uz jautājumiem par atkritumu apsaimniekotāja maiņu. Precīzu atkritumu izvešanas kārtību un maksu iedzīvotājiem telefoniski vai klātienē skaidro "Jūrmalas namsaimnieks" līguma slēgšanas brīdī, līguma noteiktajā kārtībā vienojoties par atkritumu izvešanas biežumu un laiku, informēja domē.

Dažviet Jūrmalā līdz ar apsaimniekotāju maiņu vērojama atkritumu uzkrāšanās. Domē skaidro, ka tas ir pašsaprotami, ka jaunam atkritumu apsaimniekotājam ārkārtas situācijā tik īsā laika periodā pārņemt atkritumu apsaimniekošanu visā pilsētā nav vienkārši, uzsverot, ka atkritumu uzkrāšanās pie daudzdzīvokļu mājām tika novērsta jau 20.janvārī. Atkritumu apsaimniekotājs strādā, lai pilsētas atkritumu tvertnes būtu kārtībā, arī ārpus kārtas izvedot atkritumus tiem, kas vēl nav paspējuši noslēgt līgumu, apgalvoja domē. Lai apsaimniekotāja rīcībā būtu precīzas adreses un informācija par nepieciešamo pakalpojumu, iedzīvotāji ir aicināti noslēgt līgumu ar jauno atkritumu apsaimniekotāju pēc iespējas ātrāk.

Pašvaldībā arī informē, ka domē saņemtas daudzas sūdzības no iedzīvotājiem un iestādēm par to, ka bijušais apsaimniekotājs "Eco Baltia vide" noteiktajos datumos līdz 16.janvārim nav izvedis atkritumus.

"Eco Baltia vide" pārstāve Jana Kralliša savukārt aģentūrai LETA apgalvoja, ka uzņēmums ir izvedis visus atkritumos saskaņā ar noteikto grafiku laikā līdz 16.janvārim, kad Jūrmalā nomainījās apsaimniekotājs. Tāpat Kralliša stāstīja, ka uzņēmums saņēmis daudzus zvanus no Jūrmalas iedzīvotājiem, kas sūdzējušies par nekārtībām pilsētā un neskaidro situāciju ar atkritumu apsaimniekošanu.

Pašvaldībā skaidro, ka Jūrmalā radusies ārkārtas situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā, jo iepriekšējais apsaimniekotājs SIA "Eco Baltia vide" ir atteicies turpināt pildīt saistības, kuras bija uzņēmies, uzvarot 2011.gada iepirkumā ar paša piedāvātām cenām. Saskaņā ar līgumu domei nebija likumisku tiesību apstiprināt "Eco Baltia vide" pieprasīto gandrīz trīs reizes lielāko maksu - 7,97 eiro kubikmetrā, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, tādēļ šis piedāvājums nav salīdzināms ar pagaidu atkritumu apsaimniekotāja piedāvājumu, uzsver domē.

Domē uzsver, ka Jūrmalas pašvaldības un apsaimniekotāja interesēs ir šo situāciju atrisināt pēc iespējas ātrāk, tādēļ jūrmalnieki aicināti ziņot par kritiskām situācijām (pārāk liela apjoma atkritumu uzkrāšanos), sazinoties ar "Jūrmalas namsaimnieku" pa tālruni 67811002 vai 29368709, kā arī "Jūrmalas namsaimnieka" klientu apkalpošanas centriem pa tālruni 67760264, 67733218, 67732346 vai Jūrmalas pilsētas domes apmeklētāju apkalpošanas centriem.

Jau ziņots, ka, lai nodrošinātu nepārtrauktu atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, atbilstoši Publisko iepirkumu likumam Jūrmalas pilsētas dome veica sarunu procedūru un līdz gada beigām noslēgusi jaunu pakalpojumu līgumu 1,6 miljonu eiro apmērā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā ar personu apvienību SIA "Jūrmalas namsaimnieks" un UAB "VSA Vilnius". Vienlaikus pašvaldībā ir uzsākts darbs arī pie jauna iepirkuma gatavošanas, lai nodrošinātu saimnieciski izdevīgāko atkritumu apsaimniekotāju ilgtermiņā Jūrmalas pilsētā, sākot no 2016.gada. Jauns ilgtermiņa atkritumu apsaimniekotājs tiks noteikts iepirkuma procedūras kārtībā.

Jūrmalas domē arī skaidro, ka saskaņā ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiesiskajam valdītājam vai apsaimniekotājam ir pienākums slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu ar atkritumu apsaimniekošanas zonā noteikto atkritumu apsaimniekotāju. Šajā gadījumā līgums tika slēgts ar minēto personu apvienību.

Jaunais apsaimniekotājs Jūrmalā nomainīs bijušo - "Eco Baltia vide", ar kuru 2011.gadā noslēgtā līguma saistību izpilde nav iespējama saistībā ar pakalpojumu tarifa paaugstināšanas pieprasījumu, kas ir pretrunā ar līgumu, informē Jūrmalas domē.

"Eco Baltia vides" pārstāvji savukārt skaidro, ka uzņēmums cietis zaudējumus, jo pašvaldība nav pildījusi noteiktās saistības - pilsētas dome neesot neko darījusi, lai samazinātu poligonā noglabājamo atkritumu apjomu un svaru, ko pašvaldībai uzliekot vairāki valdības apstiprinātie normatīvie akti. Tā rezultātā noslēgtā līgumcena esot izsmelta līdz ar 16.janvāri, no kura uzņēmums pārstājis veikt atkritumu apsaimniekošanu pilsētā.

Pašvaldībā tikmēr uzsver, ka "Eco Baltia vides" 2011.gada 3.oktobrī noslēgtā publisko pakalpojumu līguma Tehniskajā piedāvājumā norādīts, ka "SIA "Jūrmalas ATU" un SIA "Eko Rīga", lai nodrošinātu minētā plāna izpildi, savā darbībā nodrošinās atkritumu šķirošanu, kā arī veicinās inovatīvu tehnoloģiju pielietošanu atkritumu apjomu samazināšanai noglabāšanai poligonos.

Jūrmalas pašvaldība "Eco Baltia videi" līdz 12.janvāra darba dienas beigām bija devusi iespēju vienoties par turpmāko sadarbību, bet vienošanās netika panākta. Pašvaldībā uzsvēra, ka pašreizējā situācijā dome slēgs līgumu ar jaunu apsaimniekotāju. Uzņēmuma pozīciju Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) jau iepriekš dēvēja par "puspatiesībām un klaju publisku šantāžu".