Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

30.03.2016.

Gerhards ar vides NVO vienojas par ciešāku sadarbību vides politikas veidošanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) šodien, tiekoties ar vides nozares nevalstiskajām organizācijām, vienojies par ciešāku sadarbību vides politikas veidošanā un īstenošanā, informēja ministra padomnieks Oskars Vizbulis.
Tikšanās laikā ar Vides konsultatīvās padomes pārstāvjiem Gerhards klāstījis, ka šogad vides politikā ir gaidāmi vairāki izaicinājumi, kur viens no lielākajiem ir saistībā ar klimata politiku un noteiktajiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumiem. Ministrs uzsvēris, ka Latvijai ir būtiski, lai tai noteiktais emisiju ierobežošanas mērķis būtu samērīgs. "Tomēr mums jau šobrīd jāapzinās, ka lielākie izaicinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanā būs lauksaimniecības un transporta sektoros," paudis ministrs.
Šogad arī turpināsies darbs, lai sakārtotu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, lai veicinātu atkritumu dalīto vākšanu un to atkārtotu izmantošanu.
Ministrijas prioritāte šogad ir arī dabas resursu un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana. Gerhards nozares organizāciju pārstāvjus informējis, ka Dabas aizsardzības pārvalde šogad sāks Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu kartēšanu, lai apzinātu Latvijas dabas vērtības.