Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

07.11.2017.

Ikšķilē būs sava atkritumu šķirošanas paraugmāja

Trešdien, 8.novembrī, daudzdzīvokļu namā Rīgas ielā 2, Ikšķilē, dzīvojošie iedzīvotāji sāks dalību sociālā eksperimentā - kļūs par atkritumu šķirošanas paraugmājas projekta dalībniekiem.
Projektu organizē atkritumu šķirošanas uzņēmums SIA "Clean R", un tā ietvaros minētā nama iedzīvotāji trīs mēnešus aktīvi piedalīsies šķiroto atkritumu vākšanā, tādējādi ne vien samazinot kopējo sadzīves atkritumu daudzumu, bet arī izmaksas, jo par pareizi sašķirotu atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nav jāmaksā.
Paraugmājas projekta atklāšana notiks 8. novembrī plkst. 18:00 mājas pagalmā, un tajā piedalīsies arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, SIA "Ikšķiles māja" direktors Juris Rudens un SIA "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs.
Pasākuma laikā mājas iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar projekta būtību, mērķiem un sasniedzamajiem rezultātiem, kā arī ikviens varēs iemēģināt roku pareizā šķirošanā, uzdot jautājumus šķirošanas ekspertiem un saņemt noderīgus informatīvos materiālus. Tāpat katra dzīvokļa pārstāvis saņems šķirošanai nepieciešamo piederumu komplektu.
Atkritumu šķirošanas paraugmāja Ikšķilē ir trešais šāda veida sociālais eksperiments - pirmie bija Rīgā un Liepājā. Projekta mērķis ir iedzīvotāju izpratnes veicināšana par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu, lai nodrošinātu savākto atkritumu ātrāku atgriešanos ekonomiskajā apritē un tiktu samazināts poligonos nododamo atkritumu apjoms.
Eksperimenta laikā tiks veikta savākto dalīto atkritumu precīza uzskaite, bet pēc tā "Clean R" izvērtēs šī eksperimenta ietekmi uz kopējo namā radīto sadzīves atkritumu izmaiņām. Projekta noslēgumā "Clean R" paraugmājas iedzīvotājiem nodrošinās arī vērtīgu un noderīgu balvu, kas papildinās ēkas kopējo izskatu.
"Clean R" un Ikšķiles novada pašvaldība pagājušā gada decembrī noslēdza sadarbības līgumu uz turpmākajiem septiņiem gadiem, un tā ietvaros ir paredzēti vairāki kopīgi projekti, kas vērsti uz nešķiroto sadzīves atkritumu īpatsvara samazināšanu.
Uz atkritumu šķirošanas paraugmājas atklāšanu aicināti arī masu mediju pārstāvji.

Papildu informācija:
Kaspars Līcītis,
"Clean R" preses sekretārs
Tālr. +371 29660003, e-pasts: kaspars.licitis@cleanr.lv