Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

04.12.2017.

“Zaļā josta” aicina uz vides filmu seansiem un diskusijām par atkritumu šķirošanu un pārstrādi pasākuma “Izmet mazāk, ietaupi vairāk” ietvaros

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Vidzemes Augstskolā norisināsies pasākums “Izmet mazāk, ietaupi vairāk”, kura laikā jauniešiem un ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt, kā dzīvot ilgtspējīgu dzīvesveidu un aizvadīt tuvojošos Ziemassvētkus, netērējot liekus līdzekļus dāvanām. Pasākuma ietvaros “Zaļā josta” demonstrēs izglītojošus video par papīru, plastmasu, baterijām un elektriskajām iekārtām – par to dzīves ritumiem un pārstrādi, aicinot klātesošos uz diskusijām par redzēto.
Pasākums “Izmet mazāk, ietaupi vairāk” norisināsies 2017. gada 5. decembrī plkst. 12.30-17.00 Vidzemes Augstskolas telpās, Sabiedrības zinātņu fakultātē (Valmierā, Cēsu ielā 4). Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja noklausīties dažādas vides organizāciju un entuziastu stāstus par ekoloģijas tēmām, iesaistīties diskusijās par atkritumu šķirošanas un pārstrādes aktualitātēm, kā arī izgatavot dabai draudzīgas Ziemassvētku dāvanas un pastkartes radošajās darbnīcās. Pasākums notiek sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, organizāciju homo ecos:, “ZAAO”, Dabas aizsardzības pārvaldi, Vidzemes Augstskolas Basketbola klubu, “Zaļā josta” un Vides aizsardzības organizāciju “Zaļā Brīvība”. Kā arī pasākumā tiek iesaistīti Valmieras skolu 7.-12. klašu skolēni.
“Zaļā josta” eksperti aicinās klātesošos uz diskusiju, pārdomājot atkritumu rašanās avotus ikdienā, kā arī iespējas, kā mazināt radīto atkritumu daudzumu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta dažādu pārstrādei piemērotu atkritumu dzīves ciklam pēc to izmešanas atbilstošā dalītās vākšanas konteinerā – kā valstī tiek organizēta atkritumu šķirošana, kā atkritumus sagatavo pārstrādei un ko no tiem iegūst, kādus resursus ietaupām, iesaistoties atkritumu šķirošanā un nogādājot vērtīgas otrreizējās izejvielas pārstrādei.