Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

06.02.2018.

Vides aizsardzības klubs iepazīstinās ar ierosinājumiem izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas sistēmā

Berga bazāra "Birojnīcā" 7.februārī plkst.11 notiks Vides aizsardzības kluba (VAK) preses konference "Riepas ienāk pilsētā. Kā uzlabot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Latvijā?", informēja VAK komunikācijas konsultante Laima Zēmele.
Līdzās VAK ierosinājumiem izmaiņām Dabas resursu nodokļa un Atkritumu apsaimniekošanas likumos, tiks prezentēti SKDS aptaujas dati, kurā atspoguļots Latvijas iedzīvotāju viedoklis par riepu apsaimniekošanas problēmām.
Pasākumā piedalīsies VAK prezidents Arvīds Ulme, viceprezidente Elita Kalniņa un Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.
Zēmele skaidroja, ka, VAK piedāvā veikt izmaiņas un papildinājumus Dabas resursu nodokļa un Atkritumu apsaimniekošanas likumos, kā arī vairākos Ministru kabineta noteikumos, lai turpmāk tiktu detalizētāk izvērtēts, kam tiek piešķirta licence atkritumu savākšanai un pārstrādei. Tāpat VAK ieskatā par šo noteikumu pārkāpumiem nepieciešams piemērot lielākus sodus.
Kā ziņots, no šī gada 1.janvāra stājušies spēkā grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz stingrākas prasības uzņēmējiem atkritumu apsaimniekošanā.
Savukārt, saistībā ar pērn paredzētajiem bet līdz galam neizstrādātajiem grozījumiem Dabas resursu nodokļu likumā, Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova apgalvoja, ka grozījumi tajā nav nepieciešami.
Tāpat ziņots, ka pērn VVD pārtraucis līgumu ar uzņēmumu "Riepu bloki", kas Starta ielā, Rīgā, bija uzkrājis tonnām riepu. Tāpat līdz ar 31.decembri VVD lauza atkritumu apsaimniekošanas līgumus ar SIA "Nordic Recycling" un AS "Latvijas Zaļais elektrons", tiem piemērojot attiecīgi 8,3 miljonu un 13,7 miljonu eiro sodu par nenomaksāto dabas resursa nodokli.
Gan "Nordic Recycling", gan "Latvijas Zaļais elektrons" pārsūdzējuši tiem piemērotos sodus, uzsverot, ka VVD esot pieņēmis prettiesisku lēmumu. Savukārt uzņēmums "Riepu bloki" tam piemērotā 13,27 miljonu eiro kopējā nodokļu parāda dēļ pasludināts par maksātnespējīgu.