Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

09.02.2018.

Ar akciju "Tirgus tavā maisiņā" Rīgas Centrāltirgū aktualizēs videi draudzīgas iepirkšanās paradumus

Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā 11.februārī no plkst.11 līdz 14 notiks videi draudzīgiem iepirkšanās paradumiem veltīta akcija "Tirgus tavā maisiņā", informēja biedrības "Homo Ecos" pārstāve Agita Pusvilka.
Akcijas laikā tirgus apmeklētāji varēs uzzināt par "nulles atkritumu" jeb "zero waste" dzīvesveidu, piedalīties izzinošās spēlēs un iegūt balvā auduma iepirkšanās maisiņus, kas tapuši no dažādiem atkārtoti izmantotiem materiāliem. Tāpat apmeklētāji varēs veidot paši savus auduma maisiņus.
Pusvilka norādīja, ka tirgus apmeklētāji svētdien un jebkurā citā dienā tiek aicināti iepirkties, izmantojot savu līdzpaņemto iepakojumu - stikla burkas un pudeles, auduma maisiņi un ietinamie materiāli palīdzēs samazināt kopējo radīto atkritumu apjomu, kā arī vienreizlietojamo iepakojumu ražošanā un pārstrādē izmantotos resursus.
"Nonākot dabā, plastmasas maisiņa ceļš ir neizsekojams - tas sadalās nelielos gabalos un tos apēd dzīvnieki, vai tie var nokļūt okeānos, kur jau šobrīd ir izveidojušās milzīgas plastmasas salas, un tādā veidā tiek nodarīts liels kaitējums apkārtējai videi.