Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

18.08.2020.

Liepupē slēdz šķiroto atkritumu laukumu

Pašvaldība slēdz Liepupes ciemā izveidoto šķiroto atkritumu laukumu. To ciema centrā izveidoja pērn septembrī, izvietojot ZAAO konteinerus stikla, plastmasas un metāla atkritumiem. Diemžēl šķirošana nevedās – tajos nonāca visdažādākie sadzīves atkritumi, elektrotehnika, kompostējamais materiāls un pie tiem tika atstātas mēbeles. Liepupes pagasta pārvaldniece Ilze Ozoliņa teic, ka lēmums likvidēt laukumu pieņemts ar smagu sirdi, bet citu izeju viņa neredz.

Ar negodprātīgajiem mēģināja cīnīties, kopā ar novada kārtībniekiem pārskatot konteinera saturu. Maisos bija nonācis arī papīrs ar vārdiem, uzvārdiem un adresēm, pēc kā varēja uzmeklēt saistošo noteikumu pārkāpējus. Ar viņiem runāts, taču situāciju tas ievērojami neuzlaboja. Pārvaldniece teic, ka šī nav pirmā negatīvā pieredze pagastā. Savulaik pašvaldības izvietotos šķiroto atkritumu konteinerus nācās noņemt arī Tūjā, Upes ielā, kur arī apkārtējo māju iedzīvotāji meta sadzīves atkritumus. I. Ozoliņa uzskata – riska faktors ir tas, ka pagastā ļoti daudzi nav noslēguši ar ZAAO līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu, tomēr no tiem kaut kā jāatbrīvojas. Tāpēc atkritumi nonāk dabā, tiek atstāti autobusu pieturās un citās publiskās vietās, kur vien ir konteiners. Gadās pat, ka no mājām atnests maiss iestūķēts atkritumu urnā pie kāda no veikaliem.

Tos, kuri vēlas šķirot, pārvaldniece aicina pašiem slēgt līgumus ar ZAAO. Piemēram, tās varētu būt daudzdzīvokļu mājas vai vairāku māju grupas. Pašvaldībā secina, ka konteinerus šķirošanai var novietot tikai tur, kur tos kāds pieskatīs. Tāda vieta, piemēram, ir veikals Liepupes centrā. Pagastā dažviet vairāku apkārtējo māju iedzīvotāji vērsušies pie pašvaldības, izsakot vēlmi šķirot, un tikuši pie konteineriem. Šo vietu adreses gan labāk nepubliskot. Jāatgādina, ka šķirotos atkritumus ZAAO izved bez maksas, dodot iespēju samazināt rēķinu par pakalpojumu, bet konteineru saturam jāatbilst prasībām.