Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

02.10.2020.

Jelgavā dalīto atkritumu vākšanas laukumos var nodot apavus

No šodienas visos SIA "Zemgales Eko" dalīto atkritumu vākšanas laukumos Jelgavā iedzīvotāji bez maksas var nodot arī lietotus un pašiem nevajadzīgus apavus.

Apavus var nodot laukumos Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 un atkritumu šķirošanas kompleksā Ganību ielā 84.

"Visos laukumos izvietoti īpaši konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas var atstāt apavus. Visi apavi tiks savākti, sašķiroti un atkarībā no nolietojuma novirzīti vai nu pārstrādei, vai otrreizējai lietošanai, piemēram, labdarībai. Šis ir sākums jaunām atkritumu pārstrādes iespējām Jelgavā - nākamā gada laikā plānojam ieviest arī konteinerus apģērba šķirošanai.

Uzņēmums, kas no dalīto atkritumu vākšanas laukumiem savāks lietotos apavus, ir noteicis prasības, kādi apavi tiek pieņemti otrreizējai izmantošanai. Proti, iedzīvotāji var nodot gan tekstila, gan ādas apavus, sieviešu, vīriešu vai bērnu kurpes, taču tās nedrīkst būt netīras, mitras un cauras. Netiks pieņemti slēpošanas zābaki, slidas un mājas čības, kā arī kopā ar apaviem netiks pieņemts apģērbs, šķidrumi, ēdiena paliekas un citi sadzīves atkritumi. Apaviem jābūt pa pāriem, un to atbilstība prasībām nodošanas laikā tiks novērtēta.

Dalīto atkritumu vākšanas laukumos paplašinot bez maksas nododamo atkritumu klāstu, jelgavniekiem ir iespēja samazināt izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu.

@LETA, Gaļina Kudrjavceva, Rīga, 1.okt.