Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

05.02.2021.

Ikšķilē uzstādīti konteineri tekstila, rotaļlietu, somu un jostu izstrādājumu ziedošanai

Ikšķilē uzstādīti tekstila ziedošanas konteineri, kuros iedzīvotāji aicināti ievietot savu nevajadzīgo apģērbu, auduma izstrādājumus un apavus.
Viens tekstila ziedošanas konteiners atrodas pie dalīto atkritumu šķirošanas punkta Peldu ielā 22, vēl viens - Skolas ielā 4, pie ēkas aizmugurējās sienas (redzams no veikala «Maxima» ieejas). Drīzumā konteineri tiks uzstādīti arī Skolas ielas 4 - fasādes pusē, kā arī pie pasta ēkas -Birzes ielā 33a.
Konteineri tiek uzstādīti, lai veicinātu tekstila materiālu otrreizējo apriti Latvijā un iedzīvotāju iespējas ziedot. Ikšķiles novadā iespēju ziedot tekstila izstrādājumus nodrošina biedrība «ViaCor Charitv». Ziedošanas konteineros var ievietot iedzīvotājiem vairs nevajadzīgus, bet lietošanai derīgus visa veida un sezonas apģērbus, apavus, mājas tekstilizstrādājumus, rotaļlietas, somas, jostas utt. Konteineros nedrīkst ievietot bojātus paklājus un matračus, kā arī netīras vai saplēstas drēbes. Ziedotās lietas tiks nogādātas sociālās aprūpes centriem, bērnu namiem un atsevišķām trūcīgajām ģimenēm. Šī labdarības organizācija Latvijā darbojas tādas pašas organizācijas Vācijā paspārnē. Tādi konteineri jau šobrīd atrodas arī Ādažos, Stopiņu novadā, Ozolniekos, Mārupē un Rīgā.
Ziedojumu konteineri paredzēti lietošanai derīgiem apģērbiem, apaviem, mājas tekstilizstrādājumiem, rotaļlietām, somām, jostām utt.