Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

12.10.2021.

30. oktobrī Ķekavas novadā tiks organizēta lielgabarīta atkritumu, nolietotu elektropreču, bioloģisko atkritumu un riepu savākšana no iedzīvotājiem

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšana un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu Ķekavas novada pašvaldība sadarbība ar SIA „Clean R" un Ogres SIA „MARSS" 30. oktobrī rīkos EKO dienu, kad tiks organizēta nolietoto lielgabarīta un elektropreču vĀkšana, ka arī bioloģiski noĀrdamo atkritumu un vieglo automašīnu riepu izvešanu no klienta adreses. Pieteikties akcija var līdz 22. oktobrim.

EKO diena notiks visā novada teritorijā -Ķekavas pagastā, Baložu pilsētā, Daugmales pagastā, Baldones pilsētā un pagastā. Vietas, kurās nepieciešams nodrošināt pakalpojumu, Ķekavas pagasta, Baložu pilsētas un Daugmales pagasta iedzīvotājiem jāpiesaka līdz 22. oktobrim (ieskaitot) elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv vai piesakot izvešanu „Mans. cleanr.lv", savukārt Baldones pagasta iedzīvotājiem pieteikums ir jāveic, rakstot uz e-pasta adresi ogres.sia.marss@gmail.com vai zvanot uz tālruņa numuru 605022645 vai 26140399. Piesakot izvešanu, ir jānorāda adrese, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma numurs un aptuvenais atkritumu apjoms, kā arī atkritumu veids - lielgabarīta, elektropreces, riepas vai bioloģiskie atkritumi.

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus līdz 22. oktobrim aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu nepieciešamo pakalpojumu, vai sekot līdzi informācijai, kas tiks izvietota pie katras kāpņutelpas ieejas, jo tikai līgumslēdzējs var pieteikt izvešanu SIA „Clean R" un Ogres SIA „MARSS". 30. oktobrī līdz plkst. 8.00 pieteiktās izvedamās lietas jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera, un dienas laikā tās tiks aizvestas. Aicinām ņemt vērā, ka atkritumi jānovieto tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu.

IZZIŅAI!

Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u.tml.

Nolietotās elektropreces ir, piemēram, ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļsūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir savāktās koku lapas un zāle. Iedzīvotājiem tie jāieliek vienreizlietojamos atkritumu maisos (ne lielākos par 100 litriem), maisi rūpīgi jāaizsien. Maisus nedrīkst pārpildīt, lai paceļot tie nesaplīstu.

Tiks pieņemtas riepas no klienta atkritumu apsaimniekošanas līgumā norādītās adreses (ne vairāk kā četras riepas no vienas adreses). Netiks pieņemtas riepas ar diskiem, kā arī riepas no smagās tehnikas.

Nododot šos atkritumus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī paveic labu darbu - saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī automašīnu riepas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros.

ATCERIES!

Sadzīves atkritumi, būvgruži (dažādi apdares un segumu materiāli, dēļi, flīzes, logu rāmji, caurules, santehnikas preces u.tml.) un nolietotas automašīnu daļas (motori, durvis u.tml.) akcijas laikā netiks izvesti!

Par visiem neskaidrajiem jautājumiem aicinām Ķekavas pagasta, Baložu pilsētas un Daugmales pagasta iedzīvotājus vērsties SIA „Clean R" Klientu apkalpošanas centrā, rakstot uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv, kā arī darbdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00 zvanot uz Klientu centra tālruņa numuru 67111001, bet Baldones pagasta iedzīvotājus - Ogres SIA „MARSS", rakstot uz e-pasta adresi ogres.sia.marss@gmail.com, kā arī darbdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00 zvanot uz Klientu centra tālruņa numuru 65022645 vai 26140399.