Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

26.01.2022.

Elektrosestdienās Rīgas iedzīvotājiem pie LIDL veikaliem būs iespēja bez maksas utilizēt nederīgās elektroiekārtas

Lai radītu iedzīvotājiem ērtu iespēju atbrīvoties no nederīgām vai salauztām elektroiekārtām, “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un SIA  “Lidl Latvija” organizē Elektrosestdienas, aicinot rīdziniekus divās nedēļas nogalēs nodot pārstrādei nederīgās elektroiekārtas, vienlaikus piedaloties vērtīgu balvu izlozē.

“Zaļā josta” rīko Elektrosestdienas sadarbībā ar “Lidl” pie sekojošajiem veikaliem:

29.janvārī. plkst. 10.00-16.00 Daugavas kreisajā krastā:

Imantas “Lidl”, Anniņmuižas bulvārī 77;

Zolitūdes “Lidl”, Anniņmuižas ielā 8a;

Ziepniekkalna “Lidl”, Valdeķu ielā 39a.

 

05.februārī plkst. 10.00-16.00 Daugavas labajā krastā:

·  Pļavnieku  “Lidl”, A.Deglava ielā 160,

·  Pļavnieku  “Lidl”, Lubānas ielā 113a,

·  Mežciema “Lidl”, S.Eizenšteina ielā 81.

Pateicībā par iedzīvotāju atsaucību, katrā no Elektrosestdienu norises veikaliem tiks izlozēti 3 laimīgie akcijas dalībnieki, kas savā īpašumā iegūs “Lidl” dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

 

Visas Elektrosestdienu ietvaros savāktās elektroiekārtas tiks nogādātas AS “BAO” videi kaitīgo preču pārstrādes centrā, nodrošinot to efektīvu un videi draudzīgu pārstrādi otrreizējās izejvielās.

Atbilstoši Valsts Vides dienesta datiem, pēdējo 5 gadu laikā Latvijas teritorijā tiek savākti 38% no tirgū laistajām elektroiekārtām. Otrreizēji pārstrādāti tiek 85% no tām jeb tikai trešā daļa no visa, ko esam nopirkuši vai  ieveduši Latvijā.

Latvijas vides politika ir vērsta uz mērķtiecīgu otrreizējo izejvielu nodošanu pārstrādē un aktīvu sabiedrības iesaisti pareizā rīcībā ar atkritumiem – īpaši jau ar videi kaitīgām precēm pēc to lietderīgā kalpošanas laika beigām. Nolietotas elektroiekārtas klasificējamas kā videi kaitīgi atkritumi, kas, nekorekti utilizēti, piesārņo dabu un var kļūt par iemeslu ne tikai globālajām klimata pārmaiņām, bet arī apdraudēt sabiedrības veselību. “Zaļā josta” mērķis ir sekmēt sabiedrības paradumu maiņu, veicinot atbildīgu nolietoto elektroiekārtu nodošanu pārstrādē kā pašsaprotamu ikdienas rīcību.

 “Mēs uzskatām, ka vecās elektrotehnikas nodošanai pārstrādei ir jābūt tikpat pašsaprotamai lietai, kā pārtikas veikala apmeklējumam,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka tāpēc šajās Elektrosestdienās rīdzinieki aicināti apvienot patīkamo ar lietderīgo – utilizēt nolietoto elektrotehniku, dodoties uz “Lidl” veikaliem , vienlaikus trenējot atbildīgu ieradumu rūpēties par vidi.

 “Rūpējoties par vidi, “Lidl” allaž aicina pievērst īpašu uzmanību atbildīgai atkritumu šķirošanai, veicinot izejmateriālu pilnu aprites ciklu. Tādēļ ar prieku pievienojamies  Elektrosestdienām un aicinām iedzīvotājus izmantot šo ērto iespēju katram rīkoties atbildīgi, tā mazinot atkritumu slogu uz vidi Latvijā. Pārstrādājot nolietotās elektroierīces,  mēs radam jaunas iespējas, jo savāktās elektropreces tiks nodotas tālākai pārstrādei un pēc tam nonāks pie patērētājiem  jau citā veidolā,” saka Antra Birzule, “Lidl Latvija” Korporatīvās sociālās atbildības departamenta vadītāja.