Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

08.03.2023.

Līdz 6. aprīlim bez maksas Bauskā var nodot nolietotās autoriepas 

Ar Bauskas novada pašvaldības atbalstu tiek rīkota akcija, kuras laikā autovadītāji tiek aicināti bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Nolietotas auto riepas ir klasificējamas kā videi kaitīgi atkritumi, tādēļ riepu novietošana līdzās sadzīves atkritumu konteineriem, atstāšana dabā vai citās nepiemērotās vietās nav pieļaujama. Auto riepu izgatavošanā pamatā tiek izmantoti naftas produkti, tekstils un metāls. Šīs sastāvdaļas var pārstrādāt otrreizējās izejvielās, iegūstot vērtīgus resursus jaunu izstrādājumu ražošanai, piemēram, gumijas granulas.

Laika gaitā un vides apstākļu ietekmē riepas noveco, kļūstot trauslākas, to sastāvā esošie naftas produkti izgaro no riepu materiāla, padarot tās nepiemērotas pārstrādei. Šāds materiāls, kas ir gadiem glabāts šķūnī vai mētājies mežā, kļūst mazvērtīgs, jo ir derīgs vien reģenerācijai, sadedzinot speciālās iekārtās. 

Tāpēc ir būtiski nodot nolietotās auto riepas pārstrādei uzreiz, kad tās kļuvušas nederīgas, nezaudējot visu potenciālu, ko šis resurss spēj sniegt, norāda uzņēmumā SIA “Zaļā josta”.

Bauskas novada domes un SIA “Vides serviss” kopīgi rīkotajā riepu nodošanas akcijā autovadītājiem pašiem nolietotās riepas jāved uz dalīto atkritumu šķirošanas laukumu Bauskā, Biržu ielā 8b. Jāņem vērā, ka no viena automobiļa tiks pieņemtas četras riepas. 

Bez maksas riepas pieņems līdz šī gada 6. aprīlim.

Šādas akcijas tiek rīkotas divas reizes gadā – laikā, kad jāgatavojas mainīt ziemas un vasaras riepas, lai tās netiek izmestas mežā, grāvjos vai atstātas pie atkritumu konteineriem. Riepu tālāku pārstrādi nodrošina pašvaldības uzņēmuma sadarbības partnere SIA “3R”.