Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

07.02.2017.

Skolēni poligonā apgūst jaunas zināšanas

SIA ZAAO (ZAAO) arī šajā mācību semestrī aicina izglītības iestādes apmeklēt interaktīvas mācību stundas reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe", lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem. Mācību stunda ietver teorētisko zināšanu apguvi, praktiskos uzdevumus un reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe" apskati.
Licenzētajā bērnu un jauniešu vides izglītības mācību programmā piedāvātas četras tēmas - Atkritumu veidi, otrreizējās izejvielas; Cilvēka un vides mijiedarbība, vides piesārņojums; Atkritumu apsaimniekošanas veidi, otrreizējai pārstrādei derīgie materiāli un Ilgtspējīga attīstība, “Nulles atkritumu koncepts". Mācību stundas laikā skolēni iegūst jaunas zināšanas par dabas procesiem, cilvēka un vides mijiedarbību, tostarp atkritumu apsaimniekošanas veidiem, ko pastiprina poligona apskatē redzētais - otrreizējai pārstrādei derīgo izejvielu sagatavošana nodošanai pārstrādei, infiltrāta un poligona gāzes apsaimniekošana. Programma tiek īstenota piekto mācību gadu.
2016./2017.mācību gada pirmajā semestrī bērnu un jauniešu interešu izglītības programmu apmeklējuši vairāk nekā 230 skolēni un pedagogi no 16 ZAAO darbības reģiona izglītības iestādēm.
Valmieras sākumskolas skolotāja Gita Baltā: "Mācības un ekskursija bija interesanta gan bērniem, gan pavadošajiem pieaugušajiem. Mums bija iespēja noskaidrot, kur nonāk sašķirotie atkritumi un pārliecināties, ka atkritumu šķirošana ir ļoti svarīga. Bērni atzina, ka bija interesanti redzēt, kā praktiski notiek nešķiroto atkritumu glabāšana, cik moderns ir poligons “Daibe" un cik iespaidīgs atkritumu daudzums tajā nonāk. Ceru, ka mazie ekskursanti, atstāstot “Daibē" redzēto, rosinās savas ģimenes vēl aktīvākai atkritumu šķirošanai un dabas saudzēšanai".
ZAAO piedāvātā vides izglītība kopumā ir vērsta uz bērnu un jauniešu līdzdalību vides kvalitātes uzlabošanā. Izmantojot saistošas izglītošanas formas, tiek piesaistīta bērnu, jauniešu un viņu vecāku uzmanība vides jautājumiem, veidota izpratne par videi draudzīgu rīcību un atkritumu apsaimniekošanu, kā arī saudzēti dabas resursi, nododot lietoto iepakojumu otrreizējai pārstrādei.