Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

13.09.2023.

16. un 17. septembrī Tīrmājas akcija tiks organizēta Jūrmalā

Sestdien un svētdien, 2023. gada 16. un 17. septembrī, “CleanR” sadarbībā ar “Zaļo jostu” organizē Tīrmājas akciju Jūrmalā, lai iedzīvotāji bez maksas var atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas un tekstila.

Tīrmājas akcijā iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni, kā arī tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus, tādējādi padarot tīrāku gan savu mājokli vai darbavietu, gan arī apkārtējo vidi.

Speciālais Tīrmājas furgons 16. septembrī atradīsies:

no plkst.10.00 līdz 11.00 – Senatnes un Tukuma ielas stūrī;

no 11.00 līdz 12.00 – Talsu šosejas un Kapteiņa Zolta ielas stūrī;

no 12.00 līdz 13.00 – Rūpniecības ielā 19;

no 13.00 līdz 14.00 – Ventspils šosejā 37;

no 14.00 līdz 15.00 – Valteru prospektā 54;

no 15.00 līdz 16.00 – autostas stāvvietā blakus Asaru dzelzceļa stacijai;

no 16.00 līdz 17.00 – Mellužu prospektā 8.

 

Speciālais Tīrmājas furgons 17. septembrī atradīsies:

no plkst.10.00 līdz 11.00 – Pils ielā 1;

no 11.00 līdz 12.00 – Turaidas ielas un Edinburgas prospekta stūrī;

no 12.00 līdz 13.00 – Turaidas ielā pretī Palienas ielai;

no 13.00 līdz 14.00 – Dārzkopības ielas un Brīvības prospekta stūrī;

no 14.00 līdz 15.00 – blakus Priedaines dzelzceļa stacijai;

no 15.00 līdz 16.00 – Lašu ielā 3.

Sadzīves atkritumos drīkst izmest tikai to, ko nevar pārstrādāt, bet, ja priekšmetu var pieslēgt pie elektrības, tajā ir mikročips vai mikroshēma, to nedrīkst izmest sadzīves atkritumos. Šīs ierīces izgatavotas no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību. Savukārt “CleanR” pārstrādes punktos nodotās ierīces izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot.  

 

13.09.2023.

Ropažu novadā trīs sestdienas pēc kārtas notiks Tīrmājas akcija

Trīs sestdienas pēc kārtas, 23., 30. septembrī un 7. oktobrī, atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” un “Zaļā josta” sadarbībā ar Ropažu pašvaldību Ropažu novadā rīkos Tīrmājas akciju, aicinot iedzīvotājus bez maksas atbrīvoties no sev liekās un nokalpojušās elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta atkritumiem.

Lai varētu piedalīties akcijā, Ropažu novada iedzīvotājiem ir iepriekš jāpiesakās, norādot savu adresi un aptuveno atkritumu daudzumu, ko plānots nodot. “CleanR”, saņemot šo informāciju, izveidos speciālu maršrutu, lai apbraukātu katru no adresēm un savāktu norādītos atkritumus. 

Sestdien, 23. septembrī, Tīrmājas diena notiks Stopiņu pagastā, tāpēc Stopiņu iedzīvotāji elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta izvešanu var pieteikt līdz 19. septembrim (ieskaitot). Lai piedalītos akcijā, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jāsazinās ar savu nama apsaimniekotāju, savukārt privātmāju iedzīvotāji aicināti noformēt pieteikumu pašapkalpošanās portālā un mobilajā lietotnē manai.videi.lv, rakstīt uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv vai zvanīt uz tālruņa numuru 67111001.

30. septembrī Tīrmājas akcija notiks Garkalnes pagastā un Vangažos,

bet 7. oktobrī – Ropažu pagastā. Pieteikt elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta izvešanu šajos pagastos varēs līdz attiecīgi 26. septembrim un 3. oktobrim. 

Tīrmājas akcijā iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni; tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus; lielgabarītu, piemēram, gultu, krēslu, paklāju, gaismas lustru bez spuldzēm, pannu, bērna ratus, tādējādi padarot tīrāku gan savu mājokli vai darbavietu, gan arī apkārtējo vidi.

Elektrotehniku nedrīkst izmest sadzīves atkritumos, jo tā izgatavota no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību. Savukārt “CleanR” pārstrādes punktos nodotās ierīces izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā. 

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot. Ropažu novada iedzīvotāji tekstilu var nodot gan Tīrmājas akcijā, gan atstāt to kādā no tekstila konteineriem; ja tāda tuvumā nav, aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu tekstila konteinera uzstādīšanu.

Kopā ar lielgabarīta atkritumiem nedrīkst likt sadzīves atkritumus, bīstamus atkritumus piemēram, spuldzes, ja tiek nodota lampa, būvgružus, dažādus apdares un segumu materiālus, dēļus, flīzes, logu rāmjus ar stikliem, caurules, santehnikas preces u.c., nolietotas automobiļu daļas, piemēram, motoru, riepas, akcijas laikā netiks pieņemti! 

 

 

13.09.2023.

Talsu novada iedzīvotāji 16.septembrī bez maksas var atbrīvoties no sev nevajadzīgās elektrotehnikas

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” sestdien, 2023. gada 16. septembrī, organizē elektrotehnikas vākšanas akciju, lai Talsu novada iedzīvotāji varētu ērti, legāli un bez maksas atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas. Akcija no plkst.9.00 līdz 16.00 notiks Talsu lidlauka teritorijā, Ģibuļu pagastā. 

Talsu lidlaukā varēs nodot jebkāda veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku – elektrisko zobu birsti, matu fēnu, printeri, tosteri, ledusskapi, boileri, veļasmašīnu, televizoru, gludekli, mobilo tālruni u.c.

“Saprotam, ka ne vienmēr ir laiks un iespēja atrast, kur varētu nodot videi bīstamos atkritumus – elektrotehniku, tāpēc mēs nākam pretī iedzīvotājiem, gan galvaspilsētā, gan Latvijas reģionos organizējot dažādas akcijas, kurās no tās var atbrīvoties tuvu savām mājām un bez maksas. Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju nodot dažāda veida elektrotehniku, kas pašiem vairs nav nepieciešama un tikai aizņem vietu mājās. Piedaloties akcijā, iedzīvotāji varēs būt droši, ka šie bīstamie atkritumi tiks atbilstoši apsaimniekoti un netiks izmesti dabā,” saka “Zaļās jostas” pārstāve Signe Jānesliņa. 

“Talsu novada pašvaldība šāda veida akcijas organizē reizi gadā visā novada teritorijā, taču, ja nepaspēji elektrotehniku nodot pavasarī vai kāda ierīce ir savu laiku nokalpojusi, aicinām izmantot šo iespēju un nodot nolietotās elektropreces atbildīgai pārstrādei,” skaidro Ieva Krotova, Talsu novada pašvaldības Īpašumu un vides aizsardzības nodaļas vides speciāliste.

Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību. 

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.