Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

19.06.2017.

Kā izmest lielgabarīta atkritumus un nekļūt par likumpārkāpēju

Bieži vien Rīgas pilsētas iedzīvotāji veic dzīvokļa remontu vai visai vismaz lielgabarīta mēbeļu pārkārtošanu (piemēram, virtuves skapju, plauktu un iekārtu nomaiņu): cilvēki atbrīvojas no vecām un nevajadzīgām lietām – tajā skaitā arī lielgabarītu atkritumiem. Ārā tiek mesti veci dīvāni, matrači, plaukti, kā arī remonta laikā radušies būvgruži.

 

12.04.2017.

Parakstot vēstījumu Latvijas Valsts prezidentam, atklāj bērnu oriģināldarbu izstādi “Pašu rokām darināts dizaina papīrs”

Šodien, 2017. gada 12. aprīlī Latvijas Dabas muzejā norisinājās “Zaļā josta” radošā konkursa “Pašu rokām darināts dizaina papīrs” labāko darbu izstādes atklāšana. Izstādē aplūkojami oriģinālākie bērnu darinātie vēstījumi tīrai Latvijai, kas veidoti no pārstrādātas makulatūras un dabas elementiem. Izstādes atklāšanas pasākuma apmeklētāji vienojās kopīga vēstījuma parakstīšanā, aicinot Latvijas valsts prezidentu veidot tīru, sakoptu un zaļu Latviju, sapošot to valsts simtgades svinībām.

 

15.03.2017.

Atkritumi: palielināt pārstrādi, samazināt noglabāšanu poligonos un ierobežot pārtikas atkritumus, prasa EP

Pārstrādājamo atkritumu daļai jāpieaug no pašreizējiem 44% līdz 70% 2030. gadā, - norādīts otrdien pieņemtajā tiesību aktu projektā. Tāpat Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vēlas līdz 5% samazināt to atkritumu daļu, kas tiek apglabāta poligonos un nopietni ietekmē vidi, kā arī par 50% samazināt pārtikas atkritumu daudzumu līdz 2030. gadam. Tagad EP sāks sarunas ar ES Padomi.

 

13.03.2017.

ZAAO izsludina akciju lauksaimniekiem "Tīra sēta - laba sēta"

No 10.marta līdz 23.jūnijam notiks SIA "ZAAO" (ZAAO) organizēta bezmaksas lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanas akcija "Tīra sēta - laba sēta". Akcijas laikā nododot ZAAO vismaz 1m3 otrreizējai pārstrādei derīga materiāla - ruļļu plēves, bedru plēves, Big-Bag maisus, HDPE kannu plastmasas iepakojuma, iespējams laimēt lauksaimniecības preču veikala SIA "Agroserviss Valmiera" dāvanu kartes.

 

27.02.2017.

Trakas ulmaņbikses un kleitas

Modes dizaina zīmols "Ulmann" ir Ulmaņu ģimenes darbošanās. Ruta Garklāva nodarbojas ar produkta organizatorisko pusi, dizaina radīšanu un šūšanu. Kārļa Ulmaņa pārziņā ir zīmolvedība un grafiskās identitātes veidošana.