Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

20.08.2008.

Helsinkos "runājošas" atkritumu tvertnes pateiksies lietotājiem slavenību balsīs

Helsinkos šomēnes parādīsies vairākas "runājošas" atkritumu tvertnes, kas ik reizi, kad tajās tiks iemests kāds atkritums, pateiksies lietotājiem kādas slavenības balsī.

Ārēji tās ne ar ko neatšķirsies no visām pārējām atkritumu urnām, bet būs aprīkotas ar detektoru, kas fiksēs atkritumu iemešanas brīdi un tūdaļ iedarbinās skaļruni, lai apzinīgais urnas lietotājs izdzirdētu sirsnīgu "Paldies!" kādā visai sabiedrībai atpazīstamā balsī.

Pateicības vārdus šai nolūkā ieskaņojuši gan "pilsētas tēvi", gan citas pazīstamas Somijas personības. Turklāt ik pēc nedēļas urnas tiks pārvietotas citur, lai uzturētu cilvēkos nemitīgu ziņkārību un mudinātu noskaidrot, kuras tad ir šīs "runājošās" atkritumu tvertnes. "Mēs nemitīgi domājam, kā iemācīt cilvēkus nepiedrazot apkārtni, un šī ideja ir reizē gan pietiekami nopietna, gan pietiekami smieklīga," sacījusi Helsinku pilsētas projektu vadītāja Elīna Nummi. Šā projekta ideja pieder kompānijai "Public Side" un ir tikai daļa no plašākas kampaņas, kuras gaitā iecerēts dažādā veidā atdzīvināt Somijas galvaspilsētas centru. "Mums bija doma iedvest dzīvību kaut kam tādam, ko pieņemts uztvert kā nedzīvu," ziņu aģentūrai AFP stāstījis šīs kompānijas projektu menedžeris Janne Vrigsteds. Pēc viņa teiktā, runājošās atkritumu urnas līdz šim jau ļoti sekmīgi izmantotas citviet Eiropā, tostarp Berlīnē un Lielbritānijas pilsētās.

Helsinkos projekts turpināsies līdz septembra beigām.

LETA
AFP