Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

26.01.2014.

Izsludināts konkurss koordinatoriem - "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā"

Lai veicinātu videi draudzīgu paradumu ieviešanu iedzīvotāju ikdienā un sadzīvē, ar vadmotīvu "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā" izsludināts jau par tradīciju kļuvušais konkurss pašvaldību koordinatoriem ar balvu fondu 5000 eiro vērtībā.

Lielās Talkas mērķis ir ne tikai aicināt cilvēkus talkot 26.aprīlī, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilstu Lielās Talkas mērķim - lai Latvija 2018.gadā ir tīrākā valsts pasaulē. Tīru Latviju var darīt ne tikai vācot atkritumus, bet arī veicinot iedzīvotājus mainīt ikdienas paradumus un pievērsties videi draudzīgākam dzīvesveidam.

Ar ikgadējo izsludināto pašvaldību koordinatoru konkursu, Lielā Talka aicina mainīt iedzīvotāju domāšanu, attieksmi, ikdienas paradumus. Šogad konkursa vadmotīvs ir "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā". Pašvaldību koordinatori, iesaistot vietējos iedzīvotājus dažādos interesantos un saprotamos pasākumos, rosina domāt par mūsu ikviena ikdienas paradumu izmaiņām, mazinot vides, ūdens un Baltijas jūras piesārņojumu.

Pieteikties konkursam var līdz 2014.gada 21.februārim, savukārt konkursa uzdevumu īstenošanas laiks 2014.gada 1.marts - 2014.gada 11.aprīlis. Pirmo trīs vietu ieguvēji balvā saņems dāvanu kartes ceļojumam uz paša izvēlētu gala mērķi kopumā 5000 eiro vērtībā.

Konkursa ietvaros līdzīgi kā iepriekšējos gados koordinatori ir aicināti organizēt izglītojošus seminārus, lekcijas un dažādas radošas aktivitātes, kā arī sagatavot video ar saukli "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā".

Ar pilnu konkursa nolikumu un vērtēšanas kritērijiem iespējams iepazīties Lielās Talkas oficiālajā mājas lapā www.talkas.lv.

Šogad talkot aicina Lielās Talkas uzticīgie draugi Rīgas Brīvostas pārvalde un Latvijas Valsts meži.

Talku atbalsta arī VARAM, DHL Latvija, LASUA, Pēdas LV, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas valsts prezidenta kanceleja, Kur tu esi, Latvijas ainavu arhitektūras biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde, Jauno arhitektu kustība, Tīriem mežiem, Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija, Rīga 2014.