Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

24.02.2014.

Sākta pastiprināta makšķernieku kontrole Burtnieka ezerā

Lai novērstu maluzvejnieku nelegāli izlikto tīklu radītās sekas un mazinātu zemledus makšķernieku uz ledus atstāto atkritumu daudzumu, Burtnieka ezera uzraugi sākuši pastiprinātu kontroli, noskaidroja Burtnieku novada pašvaldībā.

Kā norādīja Burtnieku novada pašvaldības policists un Burtnieka ezera uzraugs Jānis Bērziņš, šogad līdakas nārstam gatavošoties ātrāk, tāpēc arvien aktīvāk meklē pārtiku un vieglāk uzķeras maluzvejnieku izliktajiem slazdiem, tādēļ ir būtiski nepieļaut līdaku izķeršanu šajā laikā.

Pēc viņa teiktā, sniega segas uz ledus nav, nelikumīgi izliktās ūdas uzraugiem ir daudz vieglāk pamanīt, kā arī ir vairāk iespēju pagūt laikus atlaist līdakas atpakaļ ezerā.

"Izņemt maluzvejnieku atstātos tīklus ir vieglāk, bet pašus maluzvejniekus noķert ir ļoti grūti. Kā tikai kādu no mums pamana, tā ir prom," sacīja Bērziņš, norādot, ka tas tomēr neesot neiespējami, tādēļ patlaban ezera uzraugi esot sākuši pastiprinātas zemledus makšķernieku dokumentu pārbaudes.

Pēc viņa teiktā, gadījumos, kad pārkāpums tiek konstatēts, par to tiek noformēts protokols, kas pēcāk tiek nodots atbildīgajām iestādēm.

Ezera uzraugiem, kā norādīja pašvaldībā, jācīnās arī ar makšķernieku atstātajiem atkritumiem, kuru, jo sevišķi pēc nedēļas nogalēm, esot gana daudz. Pēc Bērziņa teiktā, uz ledus nereti mētājas atstātas alkoholisko dzērienu pudeles, plastmasas turzas, pusdienu maizīšu papīri, cigarešu pakas, izsmēķi un citi atkritumi. Viņš arī norāda, ka šie atkritumu nereti ir tādi, kas vidē, ja vispār, tad sadalās ļoti reti.

Kā norādīja pašvaldībā, lai arī katra paša makšķernieka un ezera vides baudītāja pienākums būtu savākt aiz sevis atstātos atkritumus, tomēr ezera uzraugi regulāri iespēju robežās atkritumus mēģinot savākt, lai Burtnieka ezera vide no bezatbildīgas cilvēku rīcības ciestu pēc iespējas mazāk.