Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

30.03.2014.

Daugavpilī stihisko izgāztuvju likvidācija izmaksās 27 000 eiro

Kā informēja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, konkursā par tiesībām veikt pilsētas teritorijā izgāztuvju likvidēšanas darbus piedalījās divas firmas.

Viens no pretendentiem norādītājā termiņā neiesniedza visu nepieciešamo dokumentāciju, tādēļ līgums par 27 000 eiro vērtā pašvaldības pasūtījuma īstenošanu tika parakstīts ar AS "Daugavpils Specializētā autotransporta uzņēmums".

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Lazdāns informēja, ka šopavasar no Daugavpils administratīvajā teritorijā esošajām patvaļīgi izveidotām sadzīves, būvniecības un bīstamo atkritumu izgāztuvēm plānots izvest kopumā ap 1200 kubikmetrus atkritumu.

Lai noteiktu uzkopšanas secību un tehnikas izmantošanas kārtību, komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti dažās dienās apsekoja Daugavpils teritoriju, konstatējot tajā aptuveni 50 stihiskās izgāztuves. Neskatoties uz to, ka pilsētā ir attīstīts atkritumu konteineru un urnu tīkls, šim skaitlim ar katru gadu ir tendence pieaugt.

Stihisko izgāztuvju likvidēšanu komunālo dienestu darbinieki plāno sākt jau šonedēļ. "Lielās talkas laikā Daugavpilī plānots sakopt pārsvarā tās vietas, kur ir sadzīves atkritumi. Savukārt vietu uzkopšanu, kur ir būvniecības un bīstamie atkritumi, plānots uzticēt profesionāļiem," norādīja Lazdāns.

Lielā talka Daugavpilī notiks 26.aprīlī, pieteikties dalībai tajā varēs jau no nākamās nedēļas.