Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

14.04.2014.

"Baltic Polymers" radījis jaunu, dabai draudzīgāku iepakojuma veidu

Jaunā izstrādne jau tiek aprobēta vairākos Latvijas dzērienu un pārtikas ražošanas uzņēmumos un tās piedāvātais ieguvums ir iespēja taupīt gan dabas, gan uzņēmēju resursus, norādīja Šidlovska.

"Jaunā, par ceturtdaļu plānākā iepakojuma plēve pieder pie termosarukuma plēvēm un tiek lietota pudeļu, skārdeņu un burku grupu iepakojumiem. Šis iepakojuma veids ir plaši izplatīts atspirdzinošo dzērienu, minerālūdens, mērču, ievārījumu un cita veida konservu ražošanā. Aizvietojot kartona kastes, termosarukuma plēves ir nostiprinājušas savas pozīcijas kā grupas iepakojums ne tikai pudeļu un bundžu segmentā, bet arī cita veida plaša patēriņa produktu un industriālas nozīmes preču iepakošanā," skaidroja Šidlovska.

"Uzskatām, ka ar šo izstrādi "Baltic Polymers" uzņēmuma tehnologi ir veikuši izrāvienu gadiem stagnējušajā termosarukuma plēvju tirgū. Jaunās, plānākās iepakojuma plēves ieguvumi ir acīmredzami - 25% ekonomija izmantoto materiālu ziņā un attiecīgs dabas resursa nodokļa samazinājums iepakotājiem," informē "Baltic Polymers" direktors Ēriks Kiops.

Viņš piebilst, ka tagad uzņēmumam vēl priekšā pats grūtākais - pārliecināt iepakojuma lietotājus, ka jaunais plēves veids ir tikpat izturīgs un funkcionāls kā iepriekš lietotās biezākās termosarukuma plēves struktūras.

Viens no uzņēmumiem, kas aprobē jauno firmas "Baltic Polymers" termosarukuma plēvi, SIA "Venden", atzīst, ka tā ir ar ļoti labām optiskajām un mehāniskajām īpašībām. Plēve ir krietni plānāka par uzņēmuma "Venden" iepriekš izmantotajām, tāpēc mazākā plēves masā var iepakot vairāk produkcijas un samazināt dabas resursu nodokļa summu.

Jau ziņots, ka 2013.gada maijā "Baltic Polymers" ar "Citadele bankas" atbalstu atklājis jaunu ražotni Ādažos. Kopējās investīcijas ražotnes izveidē sasniedz 3,56 miljonus eiro, no kuriem 2,86 miljoni eiro ir "Citadeles" atbalsts.

Jaunajā rūpnīcā tiek ražotas barjerplēves pārtikas produktu iepakošanai, termosarukuma plēves dažādu pudeļu un paku iepakošanai, plēves palešu pārsegšanai un citi pārtikas ražošanā izmantojamie iepakojuma materiāli. Savukārt no otrreizēji pārstrādātām izejvielām "Baltic Polymers" ražo atkritumu maisus, ko ikviens var iegādāties lielākajos tirdzniecības tīklos Baltijas valstīs.

"Baltic Polymers" eksportē 50% no saražotā, galvenokārt uz Lietuvu, Igauniju, Poliju, Islandi un Rumāniju.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmums dibināts 2003.gadā.

2012.gadā "Baltic Polymers" strādāja ar 1,12 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 366 278 eiro zaudējumus. 2013.gada pārskata iesniegšana vēl nav reģistrēta.

73,04% "Baltic Polymers" daļu pieder SIA "Industrial Solutions". Pa 13,48% daļu pieder SIA "Industrial Solutions" pilnībā piederošajiem uzņēmumiem "Satraps" un "A.R. Joma finanses".

Savukārt "Industrial Solutions" vienādās daļās pieder Robertam Jomam un Ērikam Kiopam.