Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

15.04.2014.

Šosezon ugunsdzēsēji reģistrējuši jau 2922 kūlas ugunsgrēkus

 

Kūlas dedzināšanas rezultātā šosezon cietuši trīs cilvēki, bet bojā gājušas divas personas. Viens cilvēks bojā gājis aizvadītajā nedēļā Ludzas novada Pildas pagastā.

 

Kopumā sausās zāles ugunsnelaimes iznīcinājušas 56 ēkas un būves, no kurām vēl aizvadītajā nedēļā Ilūkstes novada Šēderes pagastā nodedzis šķūnis 30 kvadrātmetru platībā. Degusi arī kūla 20 hektāru platībā un meža jaunaudze piecu hektāru platībā.

 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

 

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

 

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.