Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

11.06.2014.

Notiks seminārs par atkritumu samazināšanas iespējām Latvijā

Atkritumus radām mēs visi, bet vai mēs visi zinām, ka lielāko daļu no tiem iespējams pārstrādāt, atjaunot, kompostēt vai izmantot atkārtoti? Pasaulē arvien plašāk izvēršas kustība "bez atkritumiem" (angļu valodā - zero waste), kas rosina paraudzīties uz atkritumiem kā vērtīgiem resursiem, savukārt Latvijā atkritumu šķirošana un pārstrāde joprojām ir vāji attīstīta un dominē atkritumu apglabāšana poligonos. Tomēr ikviens no mums var gan individuāli samazināt atkritumu daudzumu, gan arī iniciēt pārmaiņas savās kopienās un pašvaldību teritorijās, tādejādi samazinot dabas resursu nelietderīgu tērēšanu.

Pasākuma laikā tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar projekta ietvaros izstrādātajām vadlīnijām "Bez atkritumiem. Vadlīnijas nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšanai," kuru mērķis ir stiprināt nevalstisko organizāciju administratīvo kapacitāti, zināšanas un līdzdalību politikas plānošanā un ieviešanā attiecībā uz jautājumiem, kas saistīti ar atkritumu kā resursu efektīvu izmantošanu.

Biedrības "homo ecos:" vadītāja Santa Krastiņa: "Sadarbībā ar organizācijām "Latvijas Zaļā kustība" un "Zaļā brīvība" esam izstrādājuši vadlīnijas, kuras soli pa solim iepazīstina ar atkritumu apjoma samazināšanas un pārstrādes iespējām Latvijā, kā arī sniedz ieteikumus NVO komunikācijai ar pašvaldībām un iedzīvotājiem. Semināra ietvaros arī mēs, biedrība "homo ecos:", vairāk pastāstīsim par dažādām mūsu īstenotām radošām aktivitātēm, kuras ikviens darboties gribošs cilvēks var izvērst arī savos novados, iesaistot iedzīvotājus un parādot tiem, ka atkritumu samazināšana var būt aizraujošs un radošs process, piepildīts jauniem atklājumiem un iespējām."

Semināra ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere sniegs ieskatu atkritumu apsaimniekošanas situācijā Latvijā, Jānis Brizga no biedrības "Zaļā brīvība" stāstīs par bezatkritumu sabiedrības ideju, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais iezīmēs pašvaldības lomu atkritumu samazināšanā, savukārt dažādās radošās idejās par to, kā salabot, atdot, iemainīt un pārvērst šķietami ārā metamas mantas stāstīs tādu sabiedrisko kustību pārstāvji kā "Buteljons", "Otra elpa", "Andelemandele", "Lude" un citi.

Seminārs notiek Birojnīcā, Dzirnavu ielā 84k-2 (Berga Bazārā), Rīgā.

Reģistrējoties, lūdzam aizpildīt formu http://ej.uz/bez_atkritumiem.

Darba kārtība un papildu informācija ir pieejama www.homoecos.lv.

ESF projekts "Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana jautājumos, kas saistīti ar līdzdalību politikas plānošanā un ieviešanā par atkritumiem kā izmantojamiem resursiem", Līguma identifikācijas Nr.1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/110/136 (projekta īstenotājas: biedrības "homo ecos:", "Zaļā brīvība" un "Latvijas Zaļā kustība").