Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

12.06.2014.

"ZAAO" Cēsīs ierīko vēl divus pazemes atkritumu konteineru laukumus

Konteineru laukumā, kas izveidots L.Paegles ielā 8, ir 4 konteineri nešķirotiem sadzīves atkritumiem, konteiners - papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam, konteiners pudeļu un burku stiklam, savukārt L.Paegles ielā 19b pieejami 2 pazemes konteineri nešķirotiem sadzīves atkritumiem, konteiners papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam un konteiners pudeļu un burku stiklam. Konteineru tilpums ir 5 kubikmetri, izņemot pudeļu un burku stiklu konteinerus, kuru tilpums ir 1,6 m3. L.Paegles ielā 4, jau esošā pazemes konteineru laukumā, ieraksts viens konteiners papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam, pilnībā pabeidzot laukuma iekārtošanu.

Divas trešdaļas konteinera atrodas zem zemes, viena - virszemē. Šķiroto atkritumu konteineru tukšošanu ZAAO veic bez maksas.

ZAAO pazemes konteineru uzstādīšanu uzsāka 2009.gadā. Ir vairāki ieguvumi no šādu konteineru lietošanas: pirmkārt, 5 m3 konteineri aizvieto piecus metāla konteinerus, aizņemot daudz mazāk vietas. Otrkārt, pazemes konteineri ir jāiztukšo retāk, tāpēc mazāk tiek noslogoti iekšpagalmu ceļi. Tāpat pazemes konteineru laukumi ir vieglāk kopjami, tāpēc izskatās pievilcīgāk. Šajos konteineros ir vēss mikroklimats, kas nodrošina, ka konteineru laukumos ir mazāk nepatīkamās smakas.

Kopumā ZAAO ir izveidojis 22 pazemes konteineru laukumus, kuri atrodas Cēsīs, Valmierā un Limbažos. Cēsīs atrodas 6 no minētajiem laukumiem. 2014.gadā plānots Cēsu pilsētā izveidot vēl četrus pazemes konteineru laukumus daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos: Festivāla ielā 42, Akmens ielā 1, Akmens ielā 4 un Lenču ielā 44a.