Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

13.06.2014.

Ziemeļvidzemes pašvaldībās noslēgusies lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija

Pašvaldībās, kurās iedzīvotājiem tiek nodrošinātas bezmaksas lielgabarīta atkritumu nodošanas iespējas, tiek samazināts tas atkritumu daudzums, kas tiek sadedzināts, vai novietots tam nepiemērotās vietās, piesārņojot apkārtni.

Iedzīvotāji aktīvi izmantoja sniegto iespēju. Akcijas ietvaros kopā savākti 2155.7 m3 atkritumu, kas ilustratīvi apjomā ir vairāk nekā 100 ZAAO atkritumu savācējmašīnas. Galvenokārt, iedzīvotāji nodeva nolietotu elektrotehniku, gultas, skapjus un dīvānus. Saulkrastu novadā tika savākts 171m3 lielgabarīta atkritumu. Burtnieku novada sešos novada pagastos nodoti 496 m3 lielgabarīta atkritumu, Amatas novadā savākti 128 m3 lielgabarīta atkritumu, Kocēnu novadā - 188.7 m3, Krimuldas novadā- 127m3. Valmierā akcijas laikā, kas tika organizēta EKO laukumos, nodoti 1045 m3 lielgabarīta atkritumu.

Atgādinām, ka ikdienā ZAAO piedāvā lielgabarīta atkritumu savākšanas pakalpojumu no mājsaimniecībām, elektropreces tiek savāktas bezmaksas, pārējie lielgabarīta atkritumi tiek savākti pēc noteikta cenrāža. Lielgabarīta atkritumus par noteiktu samaksu, kas ir zemāka par samaksu, kas noteikta braucot pie klienta, iespējams nodot arī EKO laukumos Valmierā, Dzelzceļa ielā 5; Cēsīs, Lapsu ielā 19; Limbažos, Mazā noliktavu ielā 3; Smiltenē, Limbažu ielā 8; Saulkrastos, Rīgas ielā 96a; Balvos, Ezera ielā 3; Strenčos, Valkas iela 1a, Apē, "Druvās".