Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

30.07.2014.

"Mana jūra 2014" finiša posms Vidzemē

Jau šovakar, 29.jūlijā, gan vietējo pilsētu iedzīvotājus, gan rīdziniekus aicinām izrauties no ikdienas ritma, jo pl. 19:00 pie Lauču akmens kempingā Vidlauči muzicēs kokles virtuozs Ansis Jansons. "Koklei ir tāds knifs - tā dod īpašu brīvības un tādu kā lidojuma izjūtu. Kokles spēle dod adrenalīnu, tās laikā zūd stress un rodas izjūtas, ko nevari aprakstīt vārdos," stāsta Ansis.

Rīt un parīt, 30. un 31.jūlijā, turpināsies pārgājiens, kā arī jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi un Mazās talkas posmos Lauču akmens - Veczemju klints - Kuiviži. Piektdien, 1.augustā, ir ekspedīcijas noslēguma posms Kuiviži - Ainaži. Maršruts http://www.manajura.lv/lv/marsruts/.

Piektdien no pl.12:00 sarūpēta aizraujoša un praktiska Zaļā nodarbība, ko vadīs Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta sabiedriskā monitoringa vadītāja Inta Soma. Savukārt pl.17:00 dalībnieki tiks svinīgi sagaidīti uz Ainažu mola sarkanā paklāja, lai pateiktu paldies ikvienam par rūpēm par tīru jūru. Vakara gaitā turpināsies Mana jūra pārsteidz radošās darbnīcas, kā arī vakara kulminācija - zaļumballe kopā ar orķestri Enkurs viesnīcas Helmi pagalmā pl.21:30. Mīļi aicinām svinēt ekspedīcijas Mana jūra 2014 noslēgumu kopā ar mums!

Par dalību ekspedīcijas komandā (brokastis, pusdienu maizītes, vakariņas, transports, kas līdz nākamajam posmam nogādā mantas) ir jāveic līdzmaksājums 3 eiro apmērā par diennakti.

Mana jūra 2014 sākās 2.jūlijā uz Lietuvas/Latvijas robežas. Katrā posmā dalībnieki veic jūras piesārņojošo atkritumu situācijas izvērtējumu, Mazo talku, kā arī padziļinātu piekrastes apsaimniekošanas situācijas izpēti. Sekot līdzi piekrastes piesārņojuma datiem var Vides izglītības fonda Twitter kontā https://twitter.com/videsfonds.

Pieteikties ekspedīcijai var www.manajura.lv vai zvanot ekspedīcijas vadītājam Uldim Moram (t.26440598).