Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

13.02.2018.

Deputāti spriedīs par iepakojuma daudzuma pārtikas tirdzniecībā samazināšanu

Saeimas Vides un klimata politikas apakškomisija šodien spriedīs par iespējām samazināt iepakojuma daudzumu pārtikas mazumtirdzniecībā un sabiedriskajā ēdināšanā, informēja parlamenta Preses dienestā.
Sanāksme notiks plkst.11.40 Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.
Sēdes laikā paredzēta tikšanās ar atbildīgo iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.
"Ikdienā, rūpējoties par vidi, jādomā ne tikai par atkritumu šķirošanu, bet tikpat būtiski ir arī piedomāt pie tā, lai kopumā samazinātu atkritumu apjomu. Apakškomisijā diskutēsim par risinājumiem, kā samazināt ikdienas pārtikas iepakojuma atkritumu kalnus, par ko bieži vien cilvēki neaizdomājas, kaut vai ejot veikalā pēc pārtikas un izvēloties tieši veikalu plastmasas kastītes vai maisiņus, nevis līdzi ņemot, piemēram, savējos," norāda apakškomisijas priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka (ZZS).
"Visticamāk, arī aicināsim atbildīgās iestādes par šo jautājumu domāt un to risināt, lai ikdienas atkritumu daudzumu samazinātu pēc iespējas vairāk," skaidro politiķis.
Sēdē aicināti piedalīties Zemkopības ministrijas, Veselības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas veterinārā dienesta, Veselības inspekcijas, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji.