Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

05.11.2018.

VARAM paraksta memorandu par riepu apsaimniekošanas nozares sakārtošanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) parakstījusi sadarbības memorandu, kurā apņemas sakārtot riepu apsaimniekošanas nozari ilgtermiņā, informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Viņš norādīja, ka turpmāk efektīvai riepu pārstrādei, valstij, sadarbībā ar NVO un uzņēmējiem, ir jāveido ikvienam cilvēkam pieejams, viegli saprotams un videi draudzīgs risinājums atkritumu otrreizējās pārstrādes veicināšanai. "Jo vairāk iesaistītās puses strādās pie zaļās apziņas veicināšanas, ieviešot arvien jaunus risinājumus, jo vairāk iedzīvotāji tiks motivēti rīkoties un dzīvot zaļāk," teica ministrs.

Runājot par jaunizveidoto "Riepa ar rītdienu" atpazīstamības zīmi, LRAA vadītāja Tīna Lūse norādīja, ka atpazīstamības zīme veicinās sadarbību starp konkrētām riepu tirdzniecības vietām, kā arī motivēs cilvēkus rīkoties atbildīgi pret vidi. Tāpat asociācijas ieskatā šī iniciatīva nākotnē palīdzēs samazināt to nolietoto riepu skaitu, kas tiek izmestas vietējos mežos un grāvmalās, vai uzkrātas riepu kalnos dažādās Latvijas vietās.

"Septiņu gadu laikā nepārstrādāto riepu daudzums sasniedz 47 0000 tonnas, kas ir pietiekami liels daudzums, lai būtu pamats uztraukties. Tāpat iedzīvotāji nezina, ko darīt ar nolietotajām riepām. Tā tam nevajadzētu būt, tādēļ, realizējot šo iniciatīvu, mēs ceram, ka šī zīme mudinās cilvēkus padomāt pirms riepu iegādes internetā vai pie atsevišķiem komersantiem, kuri piedāvā tās par nedaudz zemāku cenu nekā vidēji tirgū un ir atbildīgi pret vidi," atzīmēja Lūse.

Viņa papildināja, ka atpazīstamības zīme "Riepa ar rītdienu" apliecinās, ka, iegādājoties konkrēto riepu kādā tirdzniecības vietā, tiek nodrošināta iespēja nolietotās riepas 1:1 bez papildu samaksas nodot pārstrādei. Lai gan sākotnēji to izmantos tikai LRAA biedri, asociācija aicinās to izmantot arī citas tirdzniecības vietas un autoservisus, kuri būs izpildījuši visas likumā noteiktās prasības par atbildīgu riepu apsaimniekošanu.

Kā ziņots, "Riepa ar rītdienu" ir LRAA biedru radīta atpazīstamības zīme, kas apliecina, ka importētājs ir noslēdzis līgumu ar nolietoto riepu apsaimniekotāju. Tas nozīmē, ka, pērkot riepas ar šo zīmi, pircējs varēs bez maksas atstāt tikpat lielu skaitu savas nolietotās riepas konkrētajā tirdzniecības vietā.

LRAA dibināta 2018.gada 27.martā un apvieno vadošos riepu realizācijas un apsaimniekošanas uzņēmumus. LRAA misija ir radīt ilgtspējīgu riepu apsaimniekošanas un pārstrādes sistēmu Latvijā, veidojot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņu vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē iedzīvotāji un vidi uzraugošas institūcijas.

@ Alise Sņegireva, Rīga, 5.nov., LETA.