Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

23.11.2018.

Kur ziedot nevajadzīgas, bet vēl labas drēbes

Teju katram skapī ir apģērbs, kuru vairs nenēsā, bet vēl ir gluži labs, tikai lieki aizņem vietu. Tāpat bērni no savām drēbēm ir izauguši, nepaspējot tās nonēsāt.
Pie atkritumu konteineriem bieži gadās redzēt noliktus maisiņus ar tīrām, akurāti salocītām drēbēm. Lai ņem, kam vajag! Tikai bieži vien mantas drīz ir izmētātas, iemestas dubļos.

Konteineri lielveikalos

Rietumeiropā, piemēram, Vācijā, lietošanai derīgas drēbes atkritumos nemet, jo ir izveidota savākšanas sistēma. Tagad divas sabiedriskās organizācijas ir nākušas pretī, un glīti konteineri drēbēm un apaviem parādījušies arī Rīgā un apkārtējos novados.

Rīgā lielākajos iepirkšanās centros ir izvietoti sarkani konteineri ar lūgumu ziedot nevajadzīgās drēbes un apavus. Biedrības Dari labu Latvijā valdes priekšsēdētāja Tamāra Zaiceva saka lielu paldies visiem ziedotājiem: “Cilvēki drēbes un apavus akurāti ieliek maisiņos, 80% ziedoto drēbju ir labā stāvoklī.”

Kur nonāk šīs drēbes? “Konteinerus regulāri iztukšojam. Mums ir neliela noliktava Rīgā, savāktās drēbes un apavus šķirojam un pēc tam vedam uz lauku rajoniem. Esam pārliecinājušies, ka šāda palīdzība īpaši vajadzīga laukos. Mēs sadarbojamies ar citām labdarības organizācijām, vedam mantas uz bērnunamiem un veco ļaužu pansionātiem lauku novados,” stāsta Zaiceva.

Ne tikai drēbes

Biedrība ViaCor Charity, vienojoties ar pašvaldību un namu apsaimniekotājiem, savus skaisti noformētos ziedojumu konteinerus novietojusi dzīvojamo māju pagalmos, blakus šķiroto atkritumu vietām. Tādējādi ir ļoti ērti atbrīvoties no nevajadzīgām, taču lietošanai derīgām lietām.
Konteineri ir jauni, baltā vai dzeltenā krāsā, ar biedrības logo - sirdi, ko ieskauj divas rokas, turklāt hermētiski noslēgti, lietus un sniegs tajos neiekļūst, tomēr labāk mantas ielikt maisā.
Šajos konteineros var ievietot apģērbu, apavus, rotaļlietas, bižutēriju, galantērijas izstrādājumus (jostas, somas) un mājas tekstilu (gultasveļu, dvieļus, aizkarus, segas, spilvenus u.tml.). Lai atvieglotu šķirošanu, maisā var ielikt zīmīti, piemēram:
“Drēbītes divus gadus vecai meitenītei.” Dažkārt, labu gribot, kāds iemet traukus, taču tā labāk nedarīt - ja konteiners ir nesen iztukšots, tie var saplīst.

Arī Pierīgas novados

Biedrības ViaCor Charity valdes locekle Katerina Geriše informē, ka konteineri atrodas Rīgas mikrorajonos, Stopiņu novadā, Garkalnē, Ādažos un Mārupē.
Vai tos neizdemolē? “Nē. Mūsu konteineri ir ļoti skaisti, un vienmēr atrodas iedzīvotāji, kuri tos pieskata. Konteinerus regulāri iztukšojam, lai tie nebūtu pārpildīti,” teic Geriše.
Ziedotās mantas ved uz bērnunamiem, aprūpes centriem, izdala trūcīgām ģimenēm un invalīdiem, galvenokārt lauku novados. Drēbes un segas, kuras ir sliktākā stāvoklī, nonāk dzīvnieku patversmēs. Daļu ziedoto mantu biedrība pārdod, lai iegūtu naudu transporta izdevumiem - arī šoferiem alga jāmaksā.

Kur atrodas:

ViaCor Charity ziedojumu konteineri Rīgā
Rīgā, Skanstes ielā 50, pie SWH Biroju centra
Purvciemā, Stirnu ielā 4, pie medicīnas centra Valeo
Pļavniekos, Dzeņu ielā 1, pie Maxima
Mežciemā, Biķernieku ielā 126
Zolitūdē, Paula Lejiņa ielā 16

Lietotās mantas var arī nogādāt Rīgā, Lubānas ielā 78, iepriekš piezvanot pa tālruni 28167221.

Pa šo numuru varat zvanīt, lai uzzinātu citas konteineru atrašanās vietas, kā arī ja vēlaties, lai ziedojumu konteineru novieto pie jūsu mājas. Informāciju var atrast arī biedrības mājaslapā vss.lv.

Dari labu Latvijā ziedojumu konteineri:

PĀRDAUGAVA

Tirdzniecības centrs Olimpia Āzenes ielā 5

Riga Plaza Mūkusalas ielā 71 un Veikalā H&M

ZIEMEĻU RAJONS

SKY&MORE Duntes ielā 19A

SIA Labas mantas Ganību dambī 25D LATGALES PRIEKŠPILSĒTA

Tirdzniecības centrs SKY Krasta ielā 56


VIDZEMES PRIEKŠPILSĒTA

Tirdzniecības centrs Elkor Plaza Brīvības gatvē 201.

Tirdzniecības centrs SKY Hipokrāta ielā 28 Mežciemā.

Tirdzniecības centrs Jūgta Brīvības gatvē 434B.

Deglava Tirdzniecības komplekss Augusta Deglava ielā 69B.

Biedrībai ir lapa internetā: facebook.com/darilabulatvki/.

Ziedojumu kaste pie Deglava Tirdzniecības kompleksa.