Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

04.01.2019.

Taivānā radīts viedais atkritumu pārstrādes centrs

Centienos apkarot Taivānas piesārņojuma problēmu valsts galvaspilsētā Taipejā tagad izvietoti viedie atkritumu pārstrādes centri. Tajos ne tikai jebkurā diennakts laikā cilvēks var nodot atkritumus pārstrādei, bet arī par to nopelnīt.

“Itrash” jeb atkritumu pārstrādes viedais centrs ļauj cilvēkiem saņemt naudu apmaiņā pret nodotajiem atkritumiem, piemēram, bundžām un pudelēm. Tā gan nav skaidra nauda, kuru var izlietot pēc sirds patikas, bet gan kredīts ceļošanas kartē, ko var izmantot sabiedriskajam transportam.

Tā ir papildu motivācija Taivānas cilvēkiem rūpēties par apkārtējo vidi. Taivānā ir maz atkritumu izgāztuvju, tāpēc jau vairākus gadus ir spēkā stingri atkritumu šķirošanas noteikumi. Pašlaik vienīgais veids, kā iznest atkritumus, ir noķert divreiz dienā kursējošo atkritumu savākšanas mašīnu. Citādi atkritumi jāglabā mājās.

Bet jauno viedo centru var apmeklēt jebkurā diennakts laikā.

Iniciatīvas mērķis ir popularizēt atkritumu pārstrādi un sniegt iedzīvotājiem ērtāku pakalpojumu. Viens šāds centrs var savākt 200 kilogramus atkritumu, un ir plāns izvietot 10 tūkstošus šādu centru visā Taipejā.


@Paula Justoviča (LTV Ziņu dienests)