Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

09.01.2019.

Daugavpilsī sašķirotos atkritumus no privātā sektora izvedīs divreiz biežāk

No šī gada janvāra specializētā atkritumu savākšanas mašīna dažādos pilsētas mikrorajonos kursēs nevis vienreiz mēnesī, kā tas bija līdz šim, bet divreiz biežāk.

Nodot otrreizējai pārstrādei derīgos sašķirotos atkritumus Daugavpils administratīvās teritorijas privātā sektora iedzīvotājiem bija iespēja jau no 2018. gada 22. oktobra. Izanalizējot pakalpojuma pieprasījumu un rezultātus, speciālisti nolēma pilnveidot maršrutu un dubultot reisu skaitu. Tāpēc šogad nodot otrreizējai pārstrādei derīgos sašķirotos atkritumus varēs divreiz mēnesī – katra mēneša otrajā un ceturtajā nedēļā.

Sašķiroto atkritumu savākšanas grafiks

Pirmdiena – Jaunbūve (no 18. novembra līdz Slāvu ielai)

Otrdiena – Ruģeļi, Jaunbūve (no 18. novembra līdz Silikātu ielai), Čerepova, Gajoks

Trešdiena – Grīva (Lielās ielas rajonā), Liģinišķi, Centrs, Dzelzceļnieku ciemats

Ceturtdiena – Grīva (6. vidusskolas rajonā), Nīderkūni

Piektdiena – Judovka, Stropi, Križi, Jaunie Stropi

Sestdiena – Vecā Forštate, Jaunā Forštate, Viduspoguļanka, Mežciems, Cietoksnis, Vizbuļi

Maisi ar sašķiroto iepakojumu iepretī namīpašumam ir jāatstāj līdz pl. 7.00 no rīta. Maisi, kuros tiks konstatēts sadzīves vai cita veida pārstrādei nederīgu atkritumu piejaukums, netiks paņemti. Arī daudzstāvu namu iedzīvotāji var samazināt atkritumu daudzumu, kuri tiek izvesti par maksu – sašķirotie atkritumi jāizmet krāsainajos, speciāli marķētajos konteineros.

Dzeltenie konteineri paredzēti stikla tarai, zilie – visiem pārējiem iepakojuma veidiem (plastmasas pudeles un maisiņi, papīrs, kartons, konservu kārbas, avīzes u.c.). Pašlaik pilsētā uzstādīti 100 krāsaini konteineri (50 dzelteni un 50 zili).

@Latgales laiks, 08.01.2019.