Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

31.01.2019.

"Samsung" aizstās plastmasas iepakojumus ar ilgtspējīgiem materiāliem

Rīga, 30.janv., LETA. Elektroierīču ražotājs "Samsung Electronics Baltics" šī gada pirmajā pusē sāks aizstāt "Samsung" produktu un aksesuāru plastmasas iepakojumus ar dabai draudzīgākiem materiāliem - papīru, pārstrādātu plastmasu un citiem ilgtspējīgiem materiāliem, aģentūru LETA informēja "Samsung Electronics Baltics" pārstāve Justīne Lopaitīte.

Viņa norādīja - lai atjaunotu produktu iepakojumus, "Samsung Electronics Baltics" ir izveidojis darba grupu, kas rūpēsies par iepakojuma dizaina, attīstības, cenas un kvalitātes kontroli, lai radītu pēc iespējas mazāk atkritumu.
Lopaitīte atzīmēja, ka mobilo tālruņu, planšetdatoru un nēsājamo ierīču iepakojumam "Samsung" turpmāk izmantos celulozes veidnes un dabai draudzīgu ietinamo materiālu. Tāpat tiks uzlabots arī tālruņu lādētāju dizains - turpmāk tas būs matēts, lai izvairītos no liekiem plastmasas pārklājumiem, kas parasti bija nepieciešami, lai nosargātu glancētās virsmas no skrāpējumiem.
Kā sacīja Lopaitīte, plastmasas maisi, kas pasargāja televizoru, ledusskapju, gaisa kondicionieru un veļas mazgājamo mašīnu virsmas, tiks aizstāti ar bioplastmasu, otrreiz pārstrādātu plastmasu, papīru vai atjaunojamiem biomasas avotiem, piemēram, cietes un cukurniedrēm.
Viņa piebilda, ka "Samsung" izmantos tikai šķiedru materiālus, ko apstiprinājušas globālās dabas organizācijas, piemēram, Iniciatīva atbildīgai meža apsaimniekošanai (FSC) un Meža sertifikācijas sistēmu novērtēšanas programma (PEFC).
"Samsung Electronics Baltics" prezidents Filips Čojs sacīja, ka no 2020.gada "Samsung" plāno izmantot otrreiz pārstrādātu plastmasu un pārstrādājamus materiālus visiem produktu iepakojumiem. "Turpretī līdz 2030.gadam uzņēmuma mērķis ir izmantot 500 tonnas pārstrādātas plastmasas un savākt 7,5 miljonus tonnu izmesto produktu," atklāja Čojs.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Samsung Electronics Baltics" reģistrēts 2007.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,703 miljoni eiro. 2016.gadā kompānijas apgrozījums bija par 3% mazāks salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kopumā veidojot 281,017 eiro, savukārt peļņas pieaugums bija 2%, sasniedzot 5,308 miljonus eiro. Baltijas pārstāvniecībā strādā 150 cilvēki.

@Alise Sņegireva, LETA