Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

03.06.2019.

Alūksniešiem atkritumu šķirošanai ir iespēja saņemt bezmaksas šķirošanas somu

Kur dabūt eko somu Alūksnē?

SIA "Pilsētvides serviss" bez maksas nodrošina katram interesentam vienu šķiroto atkritumu somu, pēc kuras var ierasties uzņēmuma birojā Alūksnē, Rūpniecības ielā 8f. Pieejamas trīs veidu somas - stiklam, papīram un kartonam, kā arī PET pudelēm (zaļa, zila un dzeltena). Uz katras ir arī uzrakstīts, ko tajā var mest un ko - nevar. "Piemēram, stiklam paredzētajā somā var likt izskalotās burkas, bet nevajadzētu likt spuldzes, spoguļus vai porcelāna izstrādājumus un citu. Visu pārējo, kas nav paredzēts ievietošanai eko somās, var atnest uz SIA "Pilsētvides serviss" eko laukumu," skaidro J. Ugors un kārtējo reizi atgādina, ka šķirojot ir iespējams samazināt maksu par atkritumu apsaimniekošanu, jo šķirotais tiek pieņemts bez maksas. Lai minimizētu sadzīves atkritumu nonākšanu šķiroto atkritumu konteinerā, uzņēmums aicina iedzīvotājus ikdienā tos šķirot un sekot līdzi konteineru saturam.

"Eko somās var atsevišķi šķirot stiklu, papīru un kartonu, kā arī PET iepakojumu. Katra soma ir citā krāsā un uz katras ir skaidra instrukcija, ko var vai nevar ievietot.

"Eko somas domātas, lai jūs savās mājās, dzīvoklī varētu radīt paši savu šķirošanas laukumu. Tas, ko gribam ar šo somu ieviešanu pateikt: mēs, atkritumu apsaimniekotāji, vēlamies mūsu pakalpojumus darīt pēc iespējas pieejamākus," saka J. Ugors.

Uz jautājumu  - Kur Alūksnes pilsētā, kamēr notiek ielu remontdarbi, palikuši šķirojamo atkritumu konteineri no Brīvības ielas? Uzskatu, ka Alūksnē un arī pagastos pietrūkst konteineru šķirotajiem atkritumiem - kad beidzot domāts palielināt to skaitu?

Atbild SIA "Pilsētvides serviss" sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Ribkina: "Remontdarbu laikā šķiroto atkritumu konteineri no Brīvības ielas ir pārlikti uz Jāņkalna ielu 38 un ir atrodami aiz Alūksnes Mūzikas skolas ēkas.Kas attiecas uz šķiroto atkritumu konteineru skaitu Alūksnē -veicot sarunas ar Alūksnes novada pašvaldību un izvērtējot esošās šķirošanas infrastruktūras kvalitāti pilsētā, nonācām pie secinājuma, ka pie šā brīža iedzīvotāju pieprasījuma tā ir pietiekami laba un pieejama. Ja iedzīvotāji, piemēram, pie daudzdzīvokļu mājas, vēlas uzstādīt šķirotos konteinerus, tad viņiem ir jāpilnvaro persona, kura viņu vārdā noslēgs līgumu ar SIA "Pilsētvides serviss" - tā var būt mājas pilnvarotā persona vai apsaimniekotājs. Vēršam uzmanību, ka mūsu uzņēmumam ir bijusi pieredze, kad pēc iedzīvotāju pieprasījuma izvietojām šķiroto atkritumu konteinerus, bet pēc kāda laika iedzīvotāji lauza līgumu, jo nespēja šo šķirošanas punktu uzturēt kārtībā, pienācīgi šķirojot atkritumus. Līdz ar to aicinām alūksniešus rūpīgi izvērtēt patieso nepieciešamību pēc papildu šķirošanas konteineriem pirms līguma slēgšanas. Savukārt, ja iedzīvotāji vēlas, lai papildus šķiroto atkritumu punkts tiktu uzstādīts publiski pieejamajā vietā, viņi var uzrakstīt mums iesniegumu un apspriedīsim ar pašvaldību iespējas to uzstādīt. Mūsu prioritāte ir kvalitatīva, iedzīvotājiem ērta un pieejama šķirošanas infrastruktūra, pateicoties kurai tiek iegūtas tīras frakcijas otrreizējai pārstrādei. Jāatzīst, ka Alūksnes iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem un prasmīgākajiem šķirotājiem, kuru tieksmi pēc šķirošanas mēs apsveicam un esam gatavi atbalstīt, ja vien mutiskā pieprasījuma vietā parādīsies reāli pieteikumi līgumu slēgšanai.