Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

23.07.2019.

"Aldaris" investējis vairāk nekā 30 000 eiro vairākkārt lietojamo glāžu depozītsistēmas izstrādē

 Alus darītava "Aldaris" investējis vairāk nekā 30 000 eiro vairākkārt lietojamo glāžu depozītsistēmas izstrādē, kas palīdzēs samazināt vides piesārņojumu festivālu un dažādu publisku pasākumu laikā, aģentūru LETA informēja kompānijā.
Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka Latvijā joprojām dominē vienreizējo plastmasas trauku un piederumu lietošana, kas nav izmantojami otrreizējā pārstrādē un neatbilst aprites ekonomikas principiem. Saskaņā ar Valsts vides dienesta apkopoto informāciju plastmasas trauku izmantošanas īpatsvars ir pērn ir pieaudzis par četriem procentpunktiem - 45% salīdzinājumā ar 41% 2017.gadā
Kompānijā informēja, ka pirmais festivāls, kurā uzņēmuma zīmola "Mežpils" alus tiks pasniegts tikai depozīta glāzēs, ir "Laba Daba", šim mērķim nodrošinot teju 11 000 eksemplāru. "Esam īpaši gandarīti par sadarbību ar "Laba Daba" organizatoriem tēmas aktualizēšanā un jauno glāžu ieviešanā, jo festivālos un lielāka vēriena notikumos plastmasas galda piederumi ir izplatītākais atkritumu veids," teica "Mežpils alus" zīmola vadītāja Alise Pizika.
Viņa arī pauda cerību, ka ar laiku sabiedrības paradumi mainīsies uz atbildīgu attieksmi pret dabu arī savā ikdienā.
"Aldara" pārstāvji informēja, ka dzērienu glāžu sastāvs nodrošinās iespēju tās izmantot atkārtoti līdz pat 1000 reizēm, nodot otrreizējai pārstrādei, turklāt tās ir pilnībā drošas cilvēku veselībai. Glāzes ir marķētas ar apzīmējumu "BPA free", apliecinot, ka to sastāvā nav bisfenols-A.

@Rīga, 23.jūl., LETA.